Ke stažení: Konverze videa do mobilů

Abyste si mohli pouštět oblíbený film nebo domácí video na svém mobilu, iPodu či nějakém přenosném přehrávači, budete potřebovat program pro převod formátu videa.

MediaCoder

Každý, kdo si bude chtít pustit v přenosném zařízení nějaký ten film, si bude muset nejdříve zjistit, jaké formáty jeho přístroj podporuje. Podle toho pak pravděpodobně sáhne po konkrétním programu, který se na daný formát specializuje. Rovněž bude potenciální uživatel chtít vědět, z jakých formátů lze konverzi provést. MediaCoder patří k těm programům, které nabízejí onu podporu velice rozsáhlou, a převod lze uskutečnit mezi různými druhy videí.

Klepněte pro větší obrázek 
Nastavení formátu videa.

MediaCoder podporuje prakticky všechny hlavní video formáty a kontejnery, z nichž drtivou většinu lze použít i pro výstup. Vzhledem k tématu toho článku bude čtenáře především zajímat, že program zvládá převod videí do MP4 a ASF, které jsou v poslední době velice rozšířené u přenosných přehrávačů. Důležitá informace také je, že jako vstupy můžete přímo využít CD, VCD, SVCD a DVD, takže odpadne potřeba využití ripovacího programu.

Klepněte pro větší obrázek 
Seznam už se převádí.

Program disponuje skutečně podrobným nastavením konverze, které se zpravidla nevyskytuje ani u placených produktů. Zajímavostí je, že v rámci seznamu zdrojových souborů můžete pro každý zvlášť určit různý výstupní formát. Jedno audio se tak hodí do MP3, zatímco jiné do WMA apod. Největším lákadlem je ale licence programu, která je opensourcová. Program je tak k dispozici zdarma.

Klepněte pro větší obrázek 
MediaCoderu lze nasadit i slušivý skin.

stáhnout program MediaCoder 0.8.0.5135 (28 MB)


Acala DVD 3GP Ripper

Jestliže je MediaCoder sofistikovaným nástrojem s širokou podporou nejrůznějších audio i video formátů, pak Acala DVD 3GP Ripper je přesným opakem - programem s úzkoprofilovým zaměřením. Z názvu je patrné, že jeho hlavním cílem je ripování a konverze filmových DVD do formátu 3GP. Ten je hojně používán především mobilními telefony. Pokud se tedy chcete dívat na svůj oblíbený film v mobilu, představuje tento program ideální volbu.

Klepněte pro větší obrázek 
Úvodní okno programu.

Speciálně, pokud nejste příliš počítačově vzdělaní. Acala DVD 3GP Ripper je totiž typický svým jednoduchým a uživatelsky přívětivým ovládáním. To se týká i možného nastavení výstupu, které je okleštěno jen na ty nejdůležitější parametry. Určit tu tak můžete rozlišení obrazu, datový tok videa, jednoduché nastavení kvality zvuku a pár dalších drobností.

Klepněte pro větší obrázek 
Konvertujeme zelenou příšeru.

Příjemnou je i přítomnost podpory titulků, které mohou být pro spoustu diváků velice důležité. Vzhledem k tomu, že konverze DVD filmu nějakou to dobu usilovné práce počítače zabere, počítá program i s možností převodu přes noc, kdy je možné nechat počítač po skončení operace vypnout. Nejzajímavější ale pro řadu uživatelů bude fakt, že Acala DVD 3GP Ripper je možné používat zcela zdarma.

stáhnout program Acala DVD 3GP Ripper 3.3.1 (3,3 MB)


A-one 3GP Video Converter

Pokud si chcete ve svém mobilu pouštět i jiná videa a filmy, které nemáte na nosiči DVD, tak využijete spíše tento program. A-one 3GP Video Converter zvládá do formátu 3GP převést videa z .wmv, .mov., .rm, .mpg, i .avi. Dokáže rovněž zpracovat přímo VCD a SVCD. Pro výstup můžete navolit rozlišení videa, jeho kvalitu, obnovovací frekvenci a poměr stran.

Klepněte pro větší obrázek 
Nastavení se projeví v ukázkovém okně.

Pro zvuk pak nastavíte typ výstupu, počet kanálů, hlasitost a datový tok. Pak už jen stačí stisknout tlačítko Start a sledovat v ukázkovém okně probíhající proces. Vše je velice jednoduché a celou operaci zvládnou i méně zkušení uživatelé. I zde můžete nechat počítač po ukončené práci vypnout. Všechnu tuto práci pro vás tento program ještě nedávno zastal zdarma, bohužel v současnosti si již za licenci musíte připlatit.

Xilisoft 3GP Video Converter

Další alternativu pro zpracovávání videa do přenosného formátu 3GP nabízí stálice mezi vývojáři multimediálních konvertorů společnost Xilisoft Inc. Tento program zvládá převod formátů AVI, MPEG, WMV, MOV či RM do 3GP opět velice snadným způsobem. Nadto nabízí i konverzi opačným směrem, kdy z 3GP vyrobíte hladce AVI či MPEG. I za tento produkt si ale budete muset sáhnout do kapsy pro peníze.

Klepněte pro větší obrázek 
Xilisoft 3GP.

stáhnout program Xilisoft 3GP Video Converter 5.1.37.0226 (16 MB)


Xilisoft MP4 Converter

Pro úplnost u Xilisoftu ještě chvíli zůstaneme. Tento program je do značné míry shodný s výše uvedeným produktem od stejné firmy. Rozdíl spočívá především ve výstupním formátu. Místo 3GP tak tento program vytváří videa v MP4. Do kterých přetvoří AVI, klasický MPEG, WMV a mnoho dalších. Navíc ještě přidává možnost vytvoření videí z obyčejných obrázků.

Klepněte pro větší obrázek 
Xilisoft MP4.

stáhnout program Xilisoft MP4 Converter 5.1.23.0424 (16 MB)


Pocket DVD Wizard

Tato aplikace umožňuje sledování osobních DVD disků na zařízeních Pocket PC, Palm, PSP, iPod, Portable Media Center a dalších. Převádí standardní obsah DVD, MPEG a AVI souborů do formátu Windows Media Player, který je vyhovující právě pro výše uvedené zařízení. Na 128MB paměťovou kartu dokáže uložit přes 90 minut dat. Použití je jednoduché a celou operaci zvládnete pomocí průvodce v pouhých třech krocích.

Klepněte pro větší obrázek 
DVD do kapsy se už připravuje.

stáhnout program Pocket DVD Wizard 5.4.1 (18 MB)


WinMPG iPod Convert

Pokud po kapsách nosíte udělátko iPod, pak krom hudby si jistě rádi pustíte i nějaké to video. S konverzí videa do iPodem stravitelného formátu vám pomůže právě tento program. Převádí video z většiny hlavních druhů videa – AVI, MPEG, MOV, WMV, RM a dalších. Ovšem i za tento jinak povedený a jednoduchý program budete muset zaplatit.

Klepněte pro větší obrázek 
Počáteční prázdné okno programu.

stáhnout program WinMPG iPod Convert 3.0 (5,9 MB)


Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (13) Další článek: Týden Živě: Nové iPody, Linux a budoucnost

Témata článku: Software, Hudba, filmy, seriály, GigaMania, Stáž, Vid, VCD, Video Converter, SVCD, Convert, Úvodní okno, Stažení, Oblíbený film, Konverze, Move, Usilovná práce, Důležitá informace, Sledování osob, Hlavní lákadlo, PSP, Mp3 a mp4 přehrávače, Snadný způsob, Converter, Wizard

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači