Ke stažení: Evidence pro podnikatele

Motorem kapitalistické ekonomiky jsou podnikatelé. Ti ke své činnosti potřebují uchovávat a evidovat značné množství informací. Tuto práci jim může ulehčit pomocník počítač.

Moto assistant

Aplikace Moto assistant slouží primárně k evidenci spotřeby motorového vozidla (automobilu, motocyklu...) a ke sledování nákladů na jeho provoz. Vhodný je jak pro samostatné živnostníky, tak i podnikatele, kteří pod sebou mají několik zaměstnanců mající právo používat služební auto. Do programu je tak třeba zadávat nezbytné údaje o čerpání pohonných hmot - tzn. cenu, množství načerpaných PHM, stav tachometru a datum čerpání.

Klepněte pro větší obrázek 
Výpis používání konkrétníhou auta.

Moto assistant umožňuje také záznam a sledování veškerých ostatních důležitých událostí (jako jsou opravy, pravidelné údržby - např. výměna oleje, atd.). Na blížící se termín údržby vás dokáže program včas upozornit, dokonce si sami můžete zvolit předstih, v jakém budete upozorněni.Aplikace dokáže vytvářet statistiky pro různá časová rozmezí (období). Ta jsou volitelná uživatelem.

Klepněte pro větší obrázek 
Graficky ztvárněné je přehledné.

Kromě statistik pro jednotlivá vozidla umí Moto assistant vytvořit také hromadné statistiky pro všechna vozidla v databázi. Takto vytvořené statistiky lze dále exportovat. Do Excelu se např. exportuje každé vozidlo na samostatný list. Statistiky lze také přetvořit do formy přehledného grafu. Tento program má dvě velké výhody – je v češtině a zdarma. Takto dobrého pomocníka za nulovou cenu jistě uvítá každý podnikatel.

stáhnout program Moto assistant 1.3 beta (5,1 MB)


Kniha jízd – Speedy

Určením velice podobný program výše uvedenému Moto assistantu, přesto nabízí trochu jiné služby a nejedná se tak pouze o duplicitní software. Tuto aplikaci využijete, pokud užíváte firemní vozidlo, či soukromé pro firemní účely. Hlavní funkce je evidence knihy jízd. Program umožňuje automatické generování jízd, nemusíte tedy vše pracně vypisovat. Aplikace vytváří jízdy, dle vámi zadaných parametrů a pouze vytisknete sestavu.

Klepněte pro větší obrázek 
Vkládání informací o vozidle.

Lze zde evidovat a tisknout cestovní příkazy a vyúčtování pracovních jízd, sledovat provoz vozidla, podrobný přehled nákladů na provoz auta. Dále program poskytuje informace o aktuálním množství pohonných hmot v nádrži jednotlivých dopravních prostředků. Zajímavou funkcí je napojení na GPS záznamník, který umožňuje sledování vozidla pomocí satelitů. Získaná data se pak v programu zaznamenávají a znázorňují na mapě. Více informací získáte na stránkách autora programu.

Klepněte pro větší obrázek 
Tvorba mapy za pomoci GPS.

Kniha jízd – Speedy je program slovenské provenience. Přesto je ale možné jej objednat ve verzi, která je plně v češtině a s číselníky platnými pro ČR. Podstatná je informace týkající se licence. Program je placený v závislosti na počtu evidovaných aut. Pro jedno vozidlo si vystačíte s verzí za 19 eur, za evidenci tří aut zaplatíte 31 eur a neomezená licence stojí 44 eur.

Klepněte pro větší obrázek 
Tvorba cestovního příkazu.

stáhnout program Kniha jízd - Speedy 4.30 (8,3 MB)


Doklad 2008

Skladová evidence, faktury, objednávky… Nespočet různých papírů projde podnikateli měsíčně rukama. Doklad 2008 je informační systém s MS SQL databází, který používá architekturu klient server. Komunikace se uskutečňuje přes interní síť, virtuální privátní síť, terminálový server nebo prostřednictvím vzdálené správy dat z kteréhokoliv počítače. V případě menších aplikací může být klient i server nainstalován na jediném PC.

Klepněte pro větší obrázek 
Fiktivní peněžní doklad.

Uživatel programu Doklad 2008 vidí uživatelské rozhraní obvyklé pro Windows aplikace. Ovládání programu je navrženo tak, aby nebyl problém ovládat program klávesnicí nebo myší. Aplikace je vytvořená v prostředí Microsoft NET. Doklad 2008 obsahuje funkce pro oblast skladu, fakturace, objednávek pokladny i rozvozu. Nachází se zde rovněž jednodušší adresář pro evidenci kontaktů. Program si na dvou stech dokladech můžete vyzkoušet sami. Jinak si ovšem zaplatíte nemalé peníze.

Klepněte pro větší obrázek 
Naplánování rozvozu.

stáhnout program Doklad 2008 1.0.12.128 (4,9 MB)


ZK Faktury

Program ZK Faktury je program pro evidenci a vytváření daňových dokladů, zálohových dokladů a prodejek za hotové. Je postaven na moderním rozhraní MDI, které umožňuje současnou editaci více dokladu a číselníků. Kromě modulu evidence dokladů obsahuje evidenci úhrad dokladů, jednoduchý číselník používaných položek a CRM modul záznamů jednání.

Klepněte pro větší obrázek 
Vytváříme si firmu.

Program dohromady s jednoduchým či podvojným účetnictvím tvoří základní agendu firmy. Je vhodný pro plátce i neplátce DPH. Samozřejmostí je pak export dat do nejrůznějších formátů a pochopitelně také tisk. Zajímavou funkcí je seznam firem a informací o nich z Obchodního rejstříku a Registru ekonomických subjektů. Pro zvýšení bezpečnosti je program obohacen o možnost vytvoření uživatelských účtů s různými oprávněními. ZK Faktury je placeným produktem, ovšem požadovaná částka není nikterak závratná.

Klepněte pro větší obrázek 
Faktura číslo 800004.

stáhnout program ZK Faktury 2.0 (1,5 MB)


HomePack3000 – Malý sklad

Tento balík programů je určen především pro domácí použití. Jedna aplikace ale poněkud vybočuje z řady. Malý sklad se v domácnosti hodí např. k evidenci věcí ve sklepě, kočárkárně či v kuchyni. Využít ji ale pro svou činnost mohou spíše menší firmy a živnostníci. Program funguje na principu vkládání položek, jejich finančním ocenění a sledováním jejich pohybu ze skladu do skladu či k prodeji. Cena celého balíku je 399 Kč, zatímco za samotný Malý sklad dáte 299 Kč.

Klepněte pro větší obrázek 
Položky na skladě.

stáhnout program HomePack3000 6.02 (8,4 MB)


Záruky

Program vám určitě přijde vhod, pokud nakupujete drahé věci, například elektroniku. Aplikace sleduje dobu zbývající do vypršení lhůty záruky. Záznamy lze třídit (podle názvu, vypršení lhůty, ceny atd.), prohledávat i přehledně tisknout. Hodí se tak i podnikateli, který nakupuje větší množství nejrůznějšího vybavení a přístrojů a chce si zachovat přehled o případném uplatnění záruky.

Klepněte pro větší obrázek 
Vyplnění záruky.

stáhnout program Záruky 2.7.2 (325 kB)


Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (1) Další článek: Týden Živě: Otloukánek Microsoft a Datové schránky

Témata článku: Software, GigaMania, Neomezená licence, Auto GPS, Moto, Finanční ocenění, Požadovaná částka, Ekonomický subjekt, GPS sledování vozidel, Evidence, Motto, Seznam firem, Interní síť, Automatické generování, GPS mapy, Malý satelit, Firemní účel, Samostatný list, Vozidlo, Speed, Sklad, Moto 360, Podnik, Malá informace, Podnikatel, PC sestavy na Mall.cz

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači