USB-C | Thunderbolt | Základní desky

Když vám v počítači chybí USB-C: Asus nabídne rozšiřující kartu s dvěma rychlými USB-C a Display porty k tomu

Pokud máte základní desku Asus s čipsety Intel Z490 nebo H470 a hledáte možnost, jak získat více portů Thunderbolt 3 skrze interní header na desce, Asus má pro vás řešení.

Rozšiřující karta s označením ThunderboltEX 3-TR je určena pro slot PCI Express 3.0 (×4) a na zadní straně obsahuje jak dva porty USB-C s Thunderboltem 3,0 (až 40 Gb/s pro každý port), tak i dva mini Display porty pro snadné připojení displejů.

Karta používá řadič Titan Ridge JHL7540 a kromě napájení z PCI Express slotu vyžaduje i dodatečné 6pinové napájení, podobně jako třeba grafické karty. Nelze se tomu divit - oba porty USB-C poskytují až 100 W pro rychlé nabíjení či napájení například monitorů. V balení se nachází jak kabeláž pro propojení se základní deskou, tak i dva kabely miniDP-Displayport.

Koncová cena je stanovena na 90 dolarů, tedy asi 2 500 korun.

Diskuze (1) Další článek: Zlatý iPhone od Escobara. Podvod schovaný za prsa, modelky, youtubery a slavné jméno

Témata článku: Intel, Asus, USB-C, Thunderbolt, Základní desky, DIS, Displej, Porta, Napájení, Slot, Port, Počítač, Karta, Základní deska, PCI ExpressBronzový šermíř Alexander Choupenitch jako osmibitový Prince of Czechia

Bronzový šermíř Alexander Choupenitch jako osmibitový Prince of Czechia

Nečekaný český medailový úspěch ve spojení s perským princem

Doupě
LOH21
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace srpen 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Fotografie měsíce: Neuč orla létat

Fotografie měsíce: Neuč orla létat

Společným jmenovatelem fotografií uplynulého měsíce je vzpomínka. Jak upozorňoval Henri Bergson, paměť není sbírkou přesných kopií nějakých událostí či zážitků.

Michal Černý
Kultura
Phil Spencer potvrdil, že TES 6 nevyjde dříve než pokračování hry Fable
Michal Maliarov
Phil SpencerThe Elder Scrolls