Lepší celý kostým. Je tohle člověk nebo přerostlé kuře?: 😀http://www.pujcovna.cz/temp/zbozi_galerie_zoom_6... Nebo neřešit oblečení a vzít si nějakou masku. Bezpečnostní kamera zaznamená, že se jedná o člověka, ale ne o jakého. I když by systému mohlo být třeba divné, že se ve stejné ulice pohybuje 10 stejných lidí (třeba 10 Klausů) 😀
S tim rozpoznovanim u lidi vs stroj to taky zase tak slavne neni 😉Jak zaznelo v prispevku nahore - napr. kdyz schazi hloubka, tak je to problem aj pro nas.(mrknete na vetsinu maskovacich vzoru, ktere vlastne u lidi sazi na to stejne - rozbiji pocit hloubky, proste clovek v maskacich "nevycniva" [hezky to je videt napr. u pencottu v spravnou rocni dobu...]).Ale diky za clanek, i tak zajimave 😉
No tak by mozna neuronovym sitim meli pridat i IR spektrum pripadne nejake chromaticke filtry a problem vyresen.
Rek bych ze bohate staci rouska... v kombinaci se slunecnima brejlema je anonymita zarucena...
To už je skoro tak významný vědecký výzkum, jako vrcholný, ke kterému se věda blíží, až vědci budou naplno zkoumat zkoumání svého zkoumání.
😃 "Co to podepisuju Radare? To je podpis k ověření podpisu Vašeho podpisu pane"
nesmysl
Hm... jsem myslel, že na to stačí i pytlík na hlavu.
A co když si oblečete opravdu NEVIDITELNÉ TRIČKO? :-O
Tak vás zavřou za pobuřování?
Zase článek mlátí termínama aniž by autor věděl co znamenají.
tak se předveď
Kdepak neuronové sítě, to jsou konvoluční sítě. Zdaleka ne tolik složité
Nechytračte tady a radši ukažte vaše implementace neuronových sítí, co jste vyrobil.
1. Od kdy se člověk detekuje pomocí celé postavy? 2. Možná je tím "nasazením" trička míněno spíš nasazení na tu kameru ne? Na člověka se obléká. Nasvědčuje tomu i "kamuflování detektoru účesem" kde jde zřejmě o to, detektor zamaskovat za nějaké háro.
Nechte si prostě nárůst háro a noste batikovaná trička. Bezpečnostní systémy na vás nebudou fungovat. Pomáhají i korálky a sandály.
I kdyby to fungovalo jakž takž spolehlivě, tak je to dočasné řešení. Pokud to bude používat víc lidí, tak prostě kamery naučí i ten nově přidaný vzor.
Neva, peníze se prostě místo do kamer investují do policistů v ulicích 😁
Vlastne je to rovnaké ako keď J.L. Picard a jeho posádka použila na Borgy ten divný geometrický vzor, či?
Která to byla epizoda? Něco mi to říká...
To neviem. Ale bola to nejaká 5-6 sezóna. Bol tam Borg menom Tim. Alebo tak nejak.
Doporučuji ještě přidat speciální zrcadlové (zvenčí neprůhledné) brýle. Když jsem je zkoušel naposled, můj vlastní pes byl zmatený a chtěl mě jako cizího člověka pokousat 😀
Možná vás poznal, jen vás chtěl pokousat za ten nevkus ve výběru doplňků.
Jako zert mozna dobre, v realu nesmysl, neb pes se neorientuje primarne zrakem, alebrz cichem.
Jestli máte psa, zkuste si někdy nasadit masku a nečekaně k němu přijít ;)
Autore, trochu jste to s těma neuronkama popletl. Schopnost abstrakce samozřejmě mají, jinak by nefungovaly vůbec. To ale nezaručuje, že nelze najít protipříklad na kterém selžou, ale jak sám píšete, bylo nutno to hledat počítačem a ani tak to není 100% spolehlivé.Ostatně i člověk se nechá zlbnout (abstraktnímu myšlení navzdory), viz stříbrné a bronzové živé sochy v turisticky exponovaných centrech měst, papundekloví policajti u cesty apod.
Ještě doplním - je možné, že kdyby bylo v trénovacích datech víc strakatých triček, tak by tento trik nebyl možný.
V tomto pripade vidim tu slabinu skor v tom, ze sa obraz rozoznava z 2D, narozdiel od cloveka, ktory ho vnima 3D. A tiez v nedostatocnom “rozlisovani” a vstupnych datach strojoveho ucenia, pretoze ak by bol pomalovany vhodne cely clovek a postavil by sa pred vhodne pozadie, tak ho rovnako tazko bude rozoznavat aj zivy clovek. Musime proste software naucit, ze ak na obraze najde samostatne visiacu hlavu, niekde tam to telo na 99,9% bude a je to clovek.
Člověk samozřejmě umí rozpoznat i 2D obraz. Na obrazovce nebo třeba při pohledu jen jedním okem jsme pořád bez problémů schopni rozpoznat lidskou postavu, ač tomu obrazu chybí třetí rozměr. Koneckonců i na obrázcích v tomhle článku vidíme ty postavy jen ve 2D a rozpoznáme je. Samozřejmě, pokud postavu celou pokryjeme vzorem, díky kterému splyne s pozadím, tak už ji tak snadno nerozpoznáme, ale to už se v podstatě moc neliší od situace, kdy před ni strčíme nějakou neprůhlednou zástěnu.
Tak maskace jsou postavene na podobnem principu a clovek se necha zmast (bez ohledu na abstrakci). Konkretne se mi vybavil vtip od Urbana, na obrazku se zenska pta v hospode, jestli tam nema manzela.. A teprve po chvilce si clovek vsimne, ze jedna postava ma pivni maskac.. (piva a panaky)
Ja tam vidim, ze to triko zmatlo kameru bez ohledu na pozadi, proto je primer k maskaci lichy ten jenom snizuje kontrast siluety ve vhodnem prostredi. Zatimco tohle triko je naopak velmi kontrastni.Finta bude asi v tom, ze obrazove fragmenty trika samy osobe jdou identifikovat jako kusy postavy. Dojte tak k jakesi lokalni preinformovanosti coz rozbije vysledek identifikacniho algoritmu.
Jo, tak s takovým účesem bych fakt chtěl jít po ulici😀
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.