Články z Computeru

Když se něco pokazí… Velmi podrobná reportáž ze servisního střediska Asus

Podívali jsme se do servisního střediska Asusu, které opravuje nejen notebooky, telefony a další zařízení, ale také základní desky a grafické karty.

Servisní středisko firmy Asus se nachází v Ostravě a v současnosti zaměstnává přibližně 120 lidí. Opravuje notebooky, telefony, all-in-one počítače a monitory z Česka, Slovenska a chystá se obhospodařovat i část Francie. Dále opraví minipočítače a servery z celé Evropy a nakonec také komponenty, jako jsou základní desky a grafické karty z celé Evropy.

První část servisu se zařízeními má pracovní dobu od 6:00 do 14:30, zatímco sekce pro opravu komponent využívá nepřetržitý směnný provoz. Průměrná doba opravy jsou dva až tři dny podle dostupnosti náhradních dílů. Když je ovšem díl nutné poslat až z Číny, může se doba opravy protáhnout i na několik týdnů, to se však prý děje málokdy.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: AMD, Linux, Intel, Články z Computeru, Nvidia, Evropa, Francie, Ostrava, Čína, Asus, Česká pošta, Slovensko, Norsko, Reportáže, Švédsko, ROG, Rozbalování, Komponenta, Základní deska, Hrabová, GPU, Notebook, Ball Grid Array, Plánovač, NizozemskoTCL 65C825: Stříbřitý šperk s MiniLED podsvícením v zádech [test]

TCL 65C825: Stříbřitý šperk s MiniLED podsvícením v zádech [test]

K testu dorazilo drobné překvapení. Televizor TCL 65C825 s mini LED podsvícením. Podobnou formu svícení u panelu LCD lze řadit do novinek a tak se čtenáři dozví, jak si stojí podobně obdařený LCD televizor.

Alexandr Bray
miniLEDTCLRecenzeTestAndroid TVLCD a LEDTestyTelevizory
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika
Takhle budou vypadat Windows 11. Prohlédněte si více než padesát obrázků
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft