Samsung | ARM

Když ne Nvidia, tak Samsung a další. Arm by si mohlo rozdělit více společností

Zdroj: varintorn / Pixabay
Když ne Nvidia, tak Samsung a další. Arm by si mohlo rozdělit více společností | Zdroj: varintorn / Pixabay

Spekulace o budoucnosti Armu neutichají. Podle listu Korea Times se na seznam zájemců zařadil také Samsung. Podle anonymních zdrojů prý ale nechce koupit celou společnost (jako Nvidia), jen minoritní podíl mezi třemi až pěti procenty. Tím by posunul partnerství s Armem na novou úroveň a mohl by platit nižší licenční poplatky za návrhy procesorů či instrukčních sad.

Insideři Korea Times mluví o tom, že by si Arm mohlo rozdělit konsorcium více společností, přičemž Samsung zmiňují jako jednoho z potenciálních členů. Další zájemce neznáme. Teoreticky by mohlo jít o další výrobce závislé na intelektuálním vlastnictví Armu, tedy AMD, Apple, Broadcom, HiSilicon (Huawei), MediaTek, Nvidia, Qualcomm, STMicroelectronics a další.

Když se před měsícem začalo poprvé mluvit o možném prodeji Armu, padly tři varianty, jak by japonský Softbank mohl svou 32miliardovou investici zhodnotit. Prodal by celou firmu, jen její část, případně by Arm prostřednictvím veřejné emise akcií poslal na burzu. Zatím nelze vyloučit žádnou z možností.

Korea Times mimochodem dává do souvislostí i dřívější strategickou investici Samsungu. Ten v roce 2012 koupil 3% podíl v nizozemské společnosti ASML Holdings, přednímu výrobci litografických systémů. Dodnes je jedinou společností vyrábějící vybavení pro EUV výrobu čipů a třetinu příjmů má právě od polovodičových fabrik Samsungu.

via GSM Arena

Váš názor Další článek: Microsoft chce být kompletně „zero waste“. Nejdříve omezí jednorázové plasty

Témata článku: Apple, Byznys, AMD, Nvidia, Samsung, Qualcomm, ARM, Investice, Huawei, Broadcom, Akvizice, MediaTek, Softbank, EUV, Korea Times, HiSilicon, DAL, Seznam zájemcůBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály