Samsung | ARM

Když ne Nvidia, tak Samsung a další. Arm by si mohlo rozdělit více společností

Zdroj: varintorn / Pixabay
Když ne Nvidia, tak Samsung a další. Arm by si mohlo rozdělit více společností | Zdroj: varintorn / Pixabay

Spekulace o budoucnosti Armu neutichají. Podle listu Korea Times se na seznam zájemců zařadil také Samsung. Podle anonymních zdrojů prý ale nechce koupit celou společnost (jako Nvidia), jen minoritní podíl mezi třemi až pěti procenty. Tím by posunul partnerství s Armem na novou úroveň a mohl by platit nižší licenční poplatky za návrhy procesorů či instrukčních sad.

Insideři Korea Times mluví o tom, že by si Arm mohlo rozdělit konsorcium více společností, přičemž Samsung zmiňují jako jednoho z potenciálních členů. Další zájemce neznáme. Teoreticky by mohlo jít o další výrobce závislé na intelektuálním vlastnictví Armu, tedy AMD, Apple, Broadcom, HiSilicon (Huawei), MediaTek, Nvidia, Qualcomm, STMicroelectronics a další.

Když se před měsícem začalo poprvé mluvit o možném prodeji Armu, padly tři varianty, jak by japonský Softbank mohl svou 32miliardovou investici zhodnotit. Prodal by celou firmu, jen její část, případně by Arm prostřednictvím veřejné emise akcií poslal na burzu. Zatím nelze vyloučit žádnou z možností.

Korea Times mimochodem dává do souvislostí i dřívější strategickou investici Samsungu. Ten v roce 2012 koupil 3% podíl v nizozemské společnosti ASML Holdings, přednímu výrobci litografických systémů. Dodnes je jedinou společností vyrábějící vybavení pro EUV výrobu čipů a třetinu příjmů má právě od polovodičových fabrik Samsungu.

via GSM Arena

Váš názor Další článek: Microsoft chce být kompletně „zero waste“. Nejdříve omezí jednorázové plasty

Témata článku: Byznys, Apple, Samsung, AMD, Huawei, Nvidia, Akvizice, ARM, Investice, Qualcomm, Softbank, MediaTek, Broadcom, EUV, Seznam zájemců, HiSilicon, Korea Times


Určitě si přečtěte

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 11

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

Zahodil jsem Windows, přešel na Linux a nezbláznil se z toho

** Měsíc jsem se nedotkl Windows a byl závislý jen na Linuxu ** Jaká byla pozitiva a negativa přechodu? ** Se kterými aplikacemi jsem (ne)zápasil a které bych doporučil?

Lukáš Václavík | 242

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně