Když na to nevidíte. Jak nastavit iPhone, abyste všechno pohodlně přečetli

Systém iOS má mnoho nástrojů, kterými může uživatelům s horším zrakem usnadnit používání telefonu. Začíná to prostým zvětšením prvků, ale k dispozici jsou i další vychytávky.

Nevím, zda s věkem přichází moudrost, ale určitě s ním odchází zrak. Spousta potíží se dá odstranit brýlemi. Systém iOS navíc umí jít v mnoha věcech naproti a jak obrýleným, tak i neobrýleným uživatelům zpříjemnit používání telefonu.

Prosté zvětšení

Když na něco člověk špatně vidí, stačí to zvětšit. Jednoduché, prosté a funkční. Vstupte do Nastavení – Zobrazení a jas a tady hledejte úplně dole Zobrazení.  1  Zde si vyberete mezi dvěma možnostmi: Standardní  2 Zvětšeno.  3  Jak už název napovídá, první volba je zpravidla aktivní v základu, nicméně při prvotním nastavováním iPhonu vám dá software na výběr.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

U volby Zvětšeno se prostě všechno zvětší: ikony, velikosti konverzací, notifikace atd. Počítejte s tím, že se mohou některé prvky prostředí vyskytovat jinde, že se třeba posunou atd. Nicméně funkčnost systému se nezmění. Navíc tuto změnu akceptují i mnohé aplikace třetích stran. Jedinou nevýhodou je nutnost telefon restartovat, aby se změna provedla korektně, což ale trvá jen několik sekund.

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Články z Computeru, iPhone, iOS, Volby, Zrak, Prvek, Telefon, Zvětšení, Používání telefonu, Nastavení, Text, Apple iPhone na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Hry zadarmo, nebo se slevou: velký balík série Resident Evil a kuchařská jednohubka zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: velký balík série Resident Evil a kuchařská jednohubka zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Pokročilá metoda zabezpečení mobilů mizí. Proč se přestal používat skener oční duhovky?

Pokročilá metoda zabezpečení mobilů mizí. Proč se přestal používat skener oční duhovky?

** Koronavirus na několik měsíců vyřadil z provozu skenery obličeje ** Měly problém u uživatelů s nasazenou rouškou ** Samsung měl už před lety vlastní řešení, které ale opouští

Martin Chroust
GalaxyOční skenerHistorie