Android | Návody

Když na to nevidíte. Jak nastavit Android, abyste všechno pohodlně přečetli

Minule jsem se věnoval iOS, teď je na řadě Android. I tento systém umí zvětšit písmo a některé prvky, aby pro vás bylo používání komfortnější.

Hned na začátku je potřeba říct, že se používané názvosloví může lišit v závislosti na výrobci a verzi Androidu. Výrobci často a rádi přesouvají položky podle toho, jak mají koncipované nastavení. Takže občas najdete některé položky v záložce Usnadnění (Zpřístupnění), jindy se vyskytují v nastavení obrazovky atd. Takže vás čeká trochu hledání.

Prosté zvětšení

Základní triky jsou vlastně stejné jako na iOS. Krokem číslo jedna je zvětšení textu. Redakční Samsung má tuto položku v Nastavení – Displej – Velikost a styl písma.  1  Tady si pak můžete na posuvníku  2  najít tu správnou velikost textu. Ta se projeví prakticky okamžitě v celém systému a měly by se toho chytnout i aplikace, které změnu velikosti textu dovolují. Nejde tedy zdaleka o všechny aplikace, typicky mohou toto nastavení ignorovat hry, kde by velké texty mohly rozházet uživatelské rozhraní atd.

Nicméně v tomto se iOS a jeho aplikace chovají dost podobně. Zásadním rozdílem proti iOS je možnost vybrat si na Androidu font písma.  3  Umí to všechny systémy, byť někde máte na výběr třeba ze dvou fontů, některé vám dokonce dovolí stáhnout si další fonty. Pozor na extravagance, které mohou vést k tomu, že některé položky mohou být posunuté, nečitelné atd.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium
Váš názor Další článek: EU zpovídala teenagery. Přišla na to, že už tak newarezí. Ale ještě netleskejte

Témata článku: Android, iOS, Samsung, Návody, Články z Computeru, Tučné písmo, Položka, Nastavení, Zvětšení, Výrobce, Obrazovka, Písmo, Názvosloví, Používání, Telefony s Androidem na Heureka.cz