Cloud | Úložiště | Soubor

Když e-mail nestačí: šest způsobů, jak poslat velký soubor nebo video

  • Potřebujete poslat velký soubor, který se „nevejde“ do e-mailu?
  • Pak máte několik možností, jak dostat data k jejich příjemci
  • Podívejte se na šest způsobu, jak poslat velký soubor nebo video
Když e-mail nestačí: šest způsobů, jak poslat velký soubor nebo video

Pokud posíláte soubory e-mailem, pak dříve či později narazíte na limit omezující maximální velikost přílohy. V případě Gmailu i Seznamu je to jen 25 MB, což sice stačí pro běžné dokumenty, ale ne pro objemnější soubory. Zpravidla má už každý osvojené nějaké řešení, dnes se ale můžete nechat inspirovat, zda neexistuje třeba nějaké efektivnější. 

Služby pro posílání velkých souborů

První možností je využití služeb, nabízejících jednorázové odesílání velkých souborů. Ty obvykle fungují na víceméně stejném principu: zadáte e-mailovou adresu příjemce a nahrajete soubor. Příjemci pak přijde zpráva s kódem nebo odkazem k vyzvednutí „zásilky“.

Takových služeb je nejen na českém internetu celá řada – namátkou můžeme jmenovat například Úschovnu, jež nabízí bez registrace a zdarma možnost nahrát soubor velký až 30 GB, který bude k dispozici po dobu 14 dnů pro maximálně 30 stažení. Za 40 korun pak můžete poslat „Premium zásilku“ velkou až 50 GB, jež nebude mít omezený počet stažení a bude k dispozici po dobu 90 dnů.

Klepněte pro větší obrázek 
Úschovna

K odeslání stačí vyplnit adresu odesílatele, zvolit jeden nebo více souborů, zadat e-maily příjemců a případně napsat krátkou zprávu. Adresáti budou po nahrání souborů vyzváni k vyzvednutí zásilky, ke kterému mohou použít buď přímý odkaz, nebo unikátní kód.

Víceméně podobně funguje zahraniční služba WeTransfer, která nabízí bezplatné posílání souborů až do velikosti 2 GB (v placené verzi až 20 GB). Jednou z jejích výhod je podpora nahrávání celých složek. K odeslání stačí zadat e-maily odesílatele (je nutné ověřit zadáním kódu) a adresáta, volitelně je možné připsat krátkou zprávu.

Klepněte pro větší obrázek 
WeTransfer

Další zahraniční službou pro posílání velkých souborů je Filemail. Bez nutnosti platit ji lze využít pro soubory i celé složky velké až 30 GB, přičemž si můžete vybrat, jestli chcete příjemci poslat e-mail, nebo jen získat odkaz ke sdílení. V placené verzi lze nastavit dobu platnosti sdílení a zabezpečit přístup heslem. Při častějším používání možná oceníte aplikace pro Windows, macOS, Outlook, iOS a Android.

Klepněte pro větší obrázek 
Filemail
Diskuze (44) Další článek: Surface Laptop 4 by dle testů mohl mít až 8jádrový mobilní Ryzen

Témata článku: Microsoft, Google, Cloud, Linux, Internet, Web, Gmail, Android, Ulož.to, Úložiště, Disk Google, iOS, Outlook, OneDrive, Dropbox, Soubor, Synology, Mega, Odkaz, Aplikace, Velký soubor, Sdílení, Jak, Příjemce, Share