Cloud | Úložiště | OneDrive

Když by vám byl terabajt málo, Microsoft nabízí na OneDrive nově až 2 TB

Microsoft minulý týden ukázal novou funkci OneDrive – osobní trezor, který umožní bezpečně uzamknout citlivá data uložená na disku. Nyní přichází s řešením pro ty, kteří chtějí hlavně více místa. Za příplatek nabídne až 2 TB.

V rámci předplatného Office 365 získá každý uživatel 1 TB kapacitu na OneDrive. Tato nabídka je zde přitom již několik let a zatím ji Microsoft nijak nenavyšoval. To se nemění ani teď, nově ale bude možné si nad rámec tarifu připlatit za další dostupné místo.

0d002a66-f68a-4978-a7ab-00f1a8e66fa7 
Za vyšší kapacitu úložiště si připlatíte.

Nejmenší kapacita začíná na 200 GB s cenou 1,99 dolarů za měsíc, za největší 1 TB si připlatíte 9,99 za měsíc plus případné daně a poplatky. Nejedná se tedy o nejlevnější volbu s ohledem na to, že je to příplatek k již existujícímu předplatnému. Například Dropbox nabízí stejnou kapacitu za 12 dolarů měsíčně. Řeší to ale nutnost mít třeba dva cloudy pro ty, kteří mají velké množství dat.

Microsoft ale nespecifikuje, jak se projeví příplatek u rodinného sdíleného předplatného. Tedy zda poplatek uhradí hlavní člen a dodatečná kapacita se aktivuje všem, či každý uživatel si vše zařizuje sám.

Jak vybrat cloudové úložiště?

Diskuze (36) Další článek: Apple Music má již 60 milionů předplatitelů. Spotify mu ale stále uniká

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,