Apple | macOS

Když Apple neměl Jobse… Vyzkoušejte si v emulátoru stařičký Mac OS 8

Vývojář Slacku Felix Rieseberg před dvěma lety rozjel pomocí javascriptu emulátor Windows 95, tentokrát se mu povedlo převést System 8. Operační systém, na kterém Apple pracoval od poloviny 90. let, si můžete stáhnout jako aplikaci pro Windows, macOS i Linux z autorova GitHubu.

Macintosh.js je opět postaven na javascriptovém kódu zabaleném do formy Electronu. Na pozadí běží Basilisk II, emulátor Macintoshů s procesory Motorola 68k. Tento konkrétní se tváří jako Macintosh Quadra 900 s procesorem 68040 @ 40 MHz a 256 MB RAM. Systém je ve verzi Mac OS 8.1 a běží v rozlišení 800 × 600 px.

Kromě samotného OS a integrovaných programů jsou na ploše i testovací videa či zkušební verze různých programů a her. Můžete si tak prohlédnout funkční verze Photoshopu 3, Adobe Premiere 4, zahrát dema Duke Nukem 3D nebo Civilization II atd.

Na virtuálním Macintoshi najdete také Internet Explorer a Netscape Navigator, ale internetové připojejí bohužel emulované není, takže prohlížečů si stejně moc neužijete.

via Engadget

Diskuze (15) Další článek: Jak si poradíme s mimozemskými mikroby? Náš imunitní systém na ně není stavěný

Témata článku: Software, Apple, Linux, macOS, Internet Explorer, GitHub, Motorola, Slack, Emulátor, Adobe Premier, Macintosh, Duke Nukem, Basilisk, Photoshop, Electronu, Netscape Navigator, Jobs, Mac OS, Macintosh Quadra