Pitva | Fitbit

Když 5ATM nevydrží. Pitva chytrých hodinek Fitbit Versa

Elegantní chytré hodinky se čtvercovým designem spatřily světlo světa v roce 2018. Model Versa „navazoval“ na hodinky populární značky Pebble, kterou Fitbit odkoupil. Přestože šlo o vodotěsný model s odolností 5ATM, tento konkrétní kus vzal za své ve vířivce.

Recenzi hodinek Fitbit Versa jsem psal v roce 2018 a hodně se mi zamlouvaly. A to až tak moc, že jsem je tehdy pořídil mé milé. Startovací cena činila 5 130 Kč, což byla velmi férová nabídka. Model Versa se řadil do kategorie chytrých hodinek, protože zvládal instalování aplikací a další užitečné funkce si osvojoval postupnými updaty softwaru. Prakticky se ale hodinky specializovaly na měření sportovní aktivity a stejně orientovaná je také mobilní aplikace. Chytré funkce však byly až na druhé koleji. 

Hliníkové tělo a lepený displej

Konstrukce hodinek je poměrně klasická:  1  hliníkové tělo s tlačítky a přilepený displej. Spodní část obsahuje průzor pro snímání srdečního tepu a čtveřice pinů pro nabíjení. Demontáž proběhla překvapivě jednoduše, nejdřív je potřeba tenkou planžetou odříznout displej, což šlo docela bez problémů.

image.png

Podobně jako u pitvy Apple Watch mohu postupovat destruktivně i zde, takže nemusím dávat pozor na plochý vodič,  2  který se mi tady podařilo uříznout stejně jako u Apple Watch. Ten slouží pro komunikaci dotykové vrstvy s elektronikou, a protože je dotyková vrstva napařená přímo na sklo, jsou vývody velmi blízko kraje skla.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Diskuze (1) Další článek: Začíná platit Digital Markets Act. Kladivo na Apple, Alphabet, Metu i Microsoft. Může změnit pravidla internetu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,