Sociální sítě | Vine

Kdysi populární Vine má nástupce. Jmenuje se Byte a tvůrce slibuje hodně

Kdysi populární Vine má nástupce. Jmenuje se Byte a tvůrce slibuje hodně

Dnes říši sociálních sítí pro mladé vládne Instagram, Tik-Tok nebo YouTube. Před několika lety to ale byla nenápadná aplikace Vine, která během krátké doby nasbírala 200 milionů uživatelů. Jenže nakonec upadla v zapomnění. Její tvůrce Dom Hoffman se s tím ovšem nikdy nemířil a slíbil další aplikaci, kterou tento týden konečně představil. Jmenuje se Byte a je to Vine v bledě modrém.

Hoffman poprvé oznámil, že pracuje na nástupci Vine v listopadu 2017, něco málo rok poté, co původní sociální síť ukončila činnost. Tehdy říkal, že by si přál, aby se jmenovala V2. To se zřejmě majiteli původního Vinu, kterým byl Twitter, nelíbilo, a tak skončil u názvu Byte.

Vznik aplikace byl dlouhý, projekt se od začátku potýkal s právními a zejména finančními problémy. S těmi se ostatně potýkal i Vine, což byl důvod, proč síť ukončila činnost - Twitter ji nedokázal efektivně monetizovat. Přitom s ní měl velké plány, Vine koupil za 30 milionů dolarů jen několik měsíců po jeho vzniku.

Tehdy se psal rok 2012. Postupně Vine nabral až 200 milionů pravidelných uživatelů, lidem se původní princip krátkých 6sekundových videí líbil. Byte má pokračovat v pohodném smyslu, lidé na něj budou nahrávat krátká videa.

Jak to bude vypadat, ukázal Hoffman na svém Twitteru k příležitosti prvního beta testování. Aplikace je zatím prototyp, který si vyzkouší 100 lidí, otevřená beta bude spuštěna za několik týdnů. V Byte může člověk aktuálně nahrávat pouze krátká videa pořízená přímo z kamery mobilu, upload uložených snímků není možný.

Je možné také dávat pouze „lajky“ a komentáře, uživatelé nevidí počet sledujících u jednotlivých uživatelů. Uživatelské profily a upload budou předmětem dalšího testování.

Jak se chce Byte vymezit oproti současným sociálním sítí, není známo. V oblasti krátkých videí aktuálně vládne Tik-Tok a roste takovým tempem, že si lze těžko představit, že ho něco překoná. Hoffman si podle svých slov sílu Tik-Toku uvědomuje, stále ale věří, že Byte má šanci přežít. Důležité podle něj bude aktivně spolupracovat s tvůrci.

Diskuze (1) Další článek: Takhle umí řídit Tesla sama: podívejte se na video, ve kterém se auto samo projíždí

Témata článku: YouTube, Sociální sítě, Instagram, Twitter, Vine, Byte, Krátké video, Nástupce, Beta, Tvůrce, Uživatelé, TV +, Hod, Aplikace, Upload


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu