Kdy přijdou na řadu atomovky?

Síla Internetu je v jeho schopnosti archivovat staré zprávy a propojovat je to mnoha souvislostí. Stačí chvilka hledání na Internetu, abyste se začali bát o poznání více.
Kdy přijdou na řadu atomovky?
Jak známo, i když může být ve skutečnosti všechno jinak, je veřejné mínění tlačeno k hlavnímu podezřelému teroristovi Usamu bin Ládinovi, který má údajně v celé akci své prsty. Stačí si o něm na Internetu najít pár informací a brzy zjistíte, že útok letadly mohl být jen slabý začátek.

Velmi dobrý profil bin Ládina je ke čtení v únorovém článku na Financial Times. Podstatnými fakty je to, že jej přímo USA a Saúdská Arábie podporovaly v době afgánské války v boji proti Rusům. Z té doby mu zůstaly nejen finance, ale i zbraně a současně získává prostředky nejen z vlastních zdrojů, ale i od štědrých dárců z arabského světa. Rodiny jeho stoupenců jsou odměňovány a získávají čest, samotní stoupenci si účastí v jeho akcích získávají místo v ráji a tak je pro ně ekonomická stránka nedůležitá.

Zpráva z letošního dubna uvádí, že bin Ládin získal jaderné zbraně od čečenských povstalců výměnou za finanční a zbrojní pomoc. Čečenci zbraně ukradli z ruských vojenských objektů. Počet jen touto cestou získaných zbraní se pohybuje okolo dvaceti a v řadě případů se jedná o tzv. kufříkové bomby, které jsou nenápadné, jen je musíte donést na místo určení. Přesný počet bomb není znám, ale libovolné množství větší než nula je vždy hrozbou. To, že bin Ládin disponuje jadernými zbraněmi, se bere jako suchý fakt.

Stejně tak se uvádí ve zprávě Reuters z února, že si bin Ládin koupil americké tryskové letadlo schopné nést rakety typu Stinger. Koupil si přes prostředníka jedno vyřazené letadlo. To mohlo být použito i pro trénink pozdějších sebevražedných pilotů. Spíše je ale jen v pohotovosti.

Ve zprávě Reuters z června se upozorňuje na snahu bin Ládina vybudovat v Izraeli vlastní síť. Mimo jiné je ve zprávě přímo uvedeno: "Také plánují zaútočit na americké a evropské cíle".

V červnu NYPost vydal článek týkající se ohrožení prezidenta Bushe ze strany bin Ládina. Expert na Střední východ Steven Emerson přímo uvedl "bin Ládin aktivně plánuje útoky na americké cíle na Středním východu a v Perském zálivu. Nicméně jasně zvažuje akce mimo izraelsko-palestinskou oblast".

Zřejmě nejzajímavější zprávou je anonymní příspěvek z letošního 9. září v jedné konferenci (ne náhodou v alt.prophecies.nostradamus), tedy dva dny před útokem: Všechny díly jsou nyní na svých místech, aby Král Teroristů naplnil proroctví. Má opevněné horské sídlo schopné odolat jadernému útoku. Má biologické zbraně, kufříkové atomové bomby a velké atomové bomby. Má také velmi vytrénovanou a loajální armádu ze všech částí arabského světa. Bin ví, že po začátku války se k němu připojí mnoho dalších vojáků. Čeká až se svět více zkazí a pak zaútočí. USA nejsou připraveny na tento typ války proti civilnímu obyvatelstvu, zatímco je americká armáda nasazena jinde. (Pokud v textu nevidíte jméno bin Ládina, máte pravdu, ale týká se ho to, bylo uvedeno v subjektu zprávy).

Mým osobním důvodem, proč nebyly nasazeny atomové bomby, pokud za útokem stojí bin Ládin, je zřejmě jen to, že se to neslučuje s hrdinstvím sebevražedných útoků. Bylo by to zbabělé. Musíme ale uvažovat i to, že by měl pravdu, když tvrdí, že to byla samostatná akce Američanů, kteří s ním jen sympatizují.

Abych vás však jen nestrašil. Stejně tak se dá pochopitelně najít celá řada dalších varování, která se nenaplnila, zde jsem jen uváděl ty případy, které zapadají do celkové dnešní mozaiky. Na Internetu si prostě můžete přečíst leccos. Zejména bych se rád zastavil u nyní tak častého "citátu Nostradama" který se šíří Internetem a zaplňuje diskuze: "In the City of God there will be a great thunder, Two brothers torn apart by Chaos, while the fortress endures, the great leader will succumb - Nostradamus 1654". Toto NENÍ citát z Nostradama, ten mimo jiné zemřel téměř 100 let před uváděným datem v roce 1586. Tento citát pochází ze stránky s kritikou Nostradama, která naopak tento zcela záměrně vymyšlený citát bere jako typickou ukázku mystifikace, kterou se dá vyložit úplně cokoli. A pak věřte proroctvím.

Diskuze (94) Další článek: Spoluzakladatel společnosti Akamai byl v uneseném letadle

Témata článku: Google, Atom, Emerson, Proroctví, Reuters, Nejzajímavější fakt, Častá diskuse, Thunder, Nostradamus, Bush, Chaos, Bomb, Saúdská Arábie, Samostatná akce, Jaderná bomba


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 47

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 103

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

10 novinek Androidu 10, které vás budou bavit

Jan Láska, Vladislav Kluska | 28

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky