Kdy přijdou na řadu atomovky?

Síla Internetu je v jeho schopnosti archivovat staré zprávy a propojovat je to mnoha souvislostí. Stačí chvilka hledání na Internetu, abyste se začali bát o poznání více.
Kdy přijdou na řadu atomovky?
Jak známo, i když může být ve skutečnosti všechno jinak, je veřejné mínění tlačeno k hlavnímu podezřelému teroristovi Usamu bin Ládinovi, který má údajně v celé akci své prsty. Stačí si o něm na Internetu najít pár informací a brzy zjistíte, že útok letadly mohl být jen slabý začátek.

Velmi dobrý profil bin Ládina je ke čtení v únorovém článku na Financial Times. Podstatnými fakty je to, že jej přímo USA a Saúdská Arábie podporovaly v době afgánské války v boji proti Rusům. Z té doby mu zůstaly nejen finance, ale i zbraně a současně získává prostředky nejen z vlastních zdrojů, ale i od štědrých dárců z arabského světa. Rodiny jeho stoupenců jsou odměňovány a získávají čest, samotní stoupenci si účastí v jeho akcích získávají místo v ráji a tak je pro ně ekonomická stránka nedůležitá.

Zpráva z letošního dubna uvádí, že bin Ládin získal jaderné zbraně od čečenských povstalců výměnou za finanční a zbrojní pomoc. Čečenci zbraně ukradli z ruských vojenských objektů. Počet jen touto cestou získaných zbraní se pohybuje okolo dvaceti a v řadě případů se jedná o tzv. kufříkové bomby, které jsou nenápadné, jen je musíte donést na místo určení. Přesný počet bomb není znám, ale libovolné množství větší než nula je vždy hrozbou. To, že bin Ládin disponuje jadernými zbraněmi, se bere jako suchý fakt.

Stejně tak se uvádí ve zprávě Reuters z února, že si bin Ládin koupil americké tryskové letadlo schopné nést rakety typu Stinger. Koupil si přes prostředníka jedno vyřazené letadlo. To mohlo být použito i pro trénink pozdějších sebevražedných pilotů. Spíše je ale jen v pohotovosti.

Ve zprávě Reuters z června se upozorňuje na snahu bin Ládina vybudovat v Izraeli vlastní síť. Mimo jiné je ve zprávě přímo uvedeno: "Také plánují zaútočit na americké a evropské cíle".

V červnu NYPost vydal článek týkající se ohrožení prezidenta Bushe ze strany bin Ládina. Expert na Střední východ Steven Emerson přímo uvedl "bin Ládin aktivně plánuje útoky na americké cíle na Středním východu a v Perském zálivu. Nicméně jasně zvažuje akce mimo izraelsko-palestinskou oblast".

Zřejmě nejzajímavější zprávou je anonymní příspěvek z letošního 9. září v jedné konferenci (ne náhodou v alt.prophecies.nostradamus), tedy dva dny před útokem: Všechny díly jsou nyní na svých místech, aby Král Teroristů naplnil proroctví. Má opevněné horské sídlo schopné odolat jadernému útoku. Má biologické zbraně, kufříkové atomové bomby a velké atomové bomby. Má také velmi vytrénovanou a loajální armádu ze všech částí arabského světa. Bin ví, že po začátku války se k němu připojí mnoho dalších vojáků. Čeká až se svět více zkazí a pak zaútočí. USA nejsou připraveny na tento typ války proti civilnímu obyvatelstvu, zatímco je americká armáda nasazena jinde. (Pokud v textu nevidíte jméno bin Ládina, máte pravdu, ale týká se ho to, bylo uvedeno v subjektu zprávy).

Mým osobním důvodem, proč nebyly nasazeny atomové bomby, pokud za útokem stojí bin Ládin, je zřejmě jen to, že se to neslučuje s hrdinstvím sebevražedných útoků. Bylo by to zbabělé. Musíme ale uvažovat i to, že by měl pravdu, když tvrdí, že to byla samostatná akce Američanů, kteří s ním jen sympatizují.

Abych vás však jen nestrašil. Stejně tak se dá pochopitelně najít celá řada dalších varování, která se nenaplnila, zde jsem jen uváděl ty případy, které zapadají do celkové dnešní mozaiky. Na Internetu si prostě můžete přečíst leccos. Zejména bych se rád zastavil u nyní tak častého "citátu Nostradama" který se šíří Internetem a zaplňuje diskuze: "In the City of God there will be a great thunder, Two brothers torn apart by Chaos, while the fortress endures, the great leader will succumb - Nostradamus 1654". Toto NENÍ citát z Nostradama, ten mimo jiné zemřel téměř 100 let před uváděným datem v roce 1586. Tento citát pochází ze stránky s kritikou Nostradama, která naopak tento zcela záměrně vymyšlený citát bere jako typickou ukázku mystifikace, kterou se dá vyložit úplně cokoli. A pak věřte proroctvím.

Diskuze (94) Další článek: Spoluzakladatel společnosti Akamai byl v uneseném letadle

Témata článku: Google, Atom, Jaderná bomba, Bomb, Samostatná akce, Nejzajímavější fakt, Častá diskuse, Nostradamus, Proroctví, Thunder, Reuters, Saúdská Arábie, Emerson, Bush, Chaos


Určitě si přečtěte

Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

Teď už Chromium ovládne Windows 10 úplně. Microsoft dokončil WebView2

** Před dvěma lety se Microsoft zasnoubil s Chromem ** Nový Edge není zdaleka jejich jediné dítě ** Ještě důležitější je komponenta WebView2

Jakub Čížek | 53

Jakub Čížek
Windows 10ChromeSoftware
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečné „cableporn“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý | 51

Vojtěch Malý
DatacentraServery
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Některé z věcí mohou být dobrými vánočními dárky

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5