Kdy pošleme svého psa skrz Internet?

První pokusy o přenos hmotných zásilek prostřednictvím Internetu byly úspěšné.
Vědci na MIT již delší dobu testují způsob, jak použít k přenosu hmotných objektů celosvětové sítě Internet. Již před rokem problesklo odbornou veřejností, že se podařil první úspěšný přenos. Jednalo se konkrétně o přenos zeleného slizu na vzdálenost dvou kilometrů. Radost byla bohužel předčasná, protože se ukázalo, že jakýkoli objekt se po přenosu změní do podoby zeleného slizu.

Po roce ale již byla řada problému vyřešena a dnes se dá celkem dobře říci, že přenos neživých objektů funguje spolehlivě. Před přenosem živých objektů je ale vhodné je napřed změnit na neživé, laicky řečeno zabít. O přenosu po síti se toho moc neví, ale jisté je to, že hodně bolí. Je tedy stále co zlepšovat.

Maximální velikost objektů není ani v současné době vysokokapacitních médií nikterak velká. Dá se říci, že co se vám vejde do středně velké mikrovlnky, můžete přenést po Internetu. Kupodivu i prototyp Beameru, jak se tento produkt bude nejspíš nazývat, je velký jako středně velká mikrovlnka. Zatím se tedy dají přenášet drobné předměty, jako knihy, menší obrazy a podobně.

Při přenosu se nejedná o klonování, původní věc je přetransformována do podoby vhodné pro přenos a rekonstruována na cílové straně. Nemohou se také kopírovat umělecké hodnoty, které mají nějakou vlastní hodnotu třeba historickou. Rekonstruovaná věc je totiž jen dokonalou podobou originálu, nicméně není to jaksi ono, je taková digitální podoba.

Beamer vytváří mnoho otázek, Internet by se tak dal použít k pašování, doručování skutečných e-mailových bomb do zabezpečených objektů. Je tedy vcelku možné, že jeho nasazení v ostrém provozu se nakonec nedočkáme a jeho použití bude omezeno na limitovanou míru.

Diskuze (13) Další článek: Internet po Pražsku

Témata článku: Internet, Internet věcí, Bomb, Dali, Cílové nasazení, Původní objekt, Neživý předmět, Velká vzdálenost, Maximální vzdálenost, Úspěšný přenos, Živý přenos, Digitální podoba, Mikrovlnka, Přenos, Hmotný objekt


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

Koupili jsme nejlevnější dron s kamerou. Stál nás 300 Kč a má rozměry kreditky

** Kvalitní drony začínají na 10 000 Kč ** Šli jsme na to jinak a koupili ten nejlevnější s kamerou ** I když je to čínský šmejd, je s ním zábava

Jakub Čížek | 34

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky