Kdo se vozí na vlně Bojkotu

Inec se připojuje k nabídce poskytování přístupu k Internetu přes Aliatel nezávislém na SPT Telecomu.
Jak je vidět, někteří naši poskytovatelé dokáží využít akci „Internet proti monopolu“ ve svůj prospěch ale také ve prospěch koncových zákazníků. Už nějakou dobu nabízí společnosti Aliatel a VOL přístup do Internetu pomocí technologie Frame Relay. Toto připojení je zcela nezávislé na SPT Telecomu a jeho telefonní síti.

V těchto dnech přišel se zcela identickou nabídkou i náš další poskytovatel – INEC. Opět se jedná o spolupráci s společností Aliatel, jejíž optická páteř jde pěkně na odbyt. Cenové podmínky jsou úplně stejné jako v případě Video On Line a jsou uvedeny v tabulce.

Zatím je tento typ připojení nabízen ve 12 největších městech (jestli jsem správně počítal), do konce tisíciletí by to mělo být už 30 měst. Zajímavé je, jak se přivede linka až do domu. Ona se vůbec nepřivede, spojení je realizováno na bázi mikrovlnných pojítek, použitím technologie ACL nebo Ericsson. Takže žádné vrtání do zdí, žádné kopání drátů.

O příštího roku bude INEC nabízet i rychlejší připojení než 128 Kb/s. Pak by se měly rychlosti pohybovat až do 2 Mb/s.

Tady rozhodně spolupráce INEC – Aliatel nekončí. Nabízejí například i hlasové spojení mezi pobočkami jednoho klienta. INEC sice tvrdí, že to není v rozporu s licencí udělenou SPT Telecomu pro poskytování telefonních služeb, nicméně to si myslel i RadioMobil/Paegas s telefonování po Internetu. To jsem zvědav, kdy se ozve Český telekomunikační ouřad a zakáže jim to.

Zpráva hovoří ještě o jedné maličkosti, Aliatel hodlá poskytovat i ISDN připojení jako alternativu k SPT Telecomu. Kdo se tedy vozí na vlně bojkotu?

Poskytovatel Garantovaná rychlost (CIR) Maximální rychlost (EIR) Měsíční poplatky Zřizovací poplatky
VOL / INEC 32 Kb/s 64 Kb/s 19 998 Kč 19 998 Kč
VOL / INEC 64 Kb/s 128 Kb/s 35 899 Kč 19 998 Kč
* uživatel neplatí žádné telefonní poplatky, na začátek si musí pořídit jen směrovač
Váš názor Další článek: Iomega představila 250 MB Zip mechaniku

Témata článku: Video, Internet, Relay, Boj, Bojkot


Určitě si přečtěte

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

Levný televizor místo drahého 4K HDR monitoru? Na co si musíte dát pozor

** 43", 4K, 60 Hz a HDR k tomu za deset tisíc ** Televizor takových parametrů stojí téměř polovinu, co monitor ** Využití televize jako monitoru přináší řadu kompromisů, ale jde to

Tomáš Holčík | 59

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 35Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů