Windows 10 | Fluent Design | May 2020 Update

Kdo nechce čekat na podzim, může mít nové menu Start ve Windows 10 už teď. Poradíme, jak na to

Jedna z větších novinek podzimní aktualizace Windows 10 je i nová nabídka Start, která přináší pozměněný design dlaždic. A byť je finální vydání až za několik měsíců, můžete si novinku vyzkoušet již nyní.

Podzimní aktualizace, podobně, jako loni, pravděpodobně nepřinese mnoho novinek. Minimálně nový Start bude Microsoft šířit za pomoci malého balíku s aktualizací, který se nainstaluje dopředu a až následně aktivuje. Již nyní si tak můžete stáhnout volitelnou aktualizaci, která novinku přináší. Vše je ale následně nutné povolit v registrech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Stará vs nová nabídka Start.

Pokud tedy chcete získat novou nabídku Start, stačí následovat těchto několik kroků. Upozorňujeme ale, že si budete instalovat software, který je v rámci preview a tak nemusí být zcela stabilní.

  • Vytvořte si bod obnovení. Do vyhledávacího pole stačí napsat vytvořit bod obnovení a průvodce vás provede patřičnými kroky. Tento krok je jen pro případ, že by se v průběhu instalace něco nepovedlo a museli byste systém vrátit zpět.
  • Otevřete si Windows Update, dejte Vyhledat aktualizace a následně vyberte možnost Zobrazit volitelné aktualizace.
  • Vyberte Kumulativní aktualizace (Preview)... a nainstalujte je. Pro započetí stahování možná bude nutné restartovat počítač.
  • Otevřete Poznámkový blok a vložte následující text:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\FeatureManagement\Overrides\0\2093230218]
"EnabledState"=dword:00000002
"EnabledStateOptions"=dword:00000000
  • Soubor uložte. Na názvu nezáleží, důležitá je ale koncovka .reg, takže třeba 20H2.reg
  • Soubor spusťte a potvrďte. Tímto se provedou patřičné změny do registrů.
  • Restartujte počítač. Možná budete muset chvíli počkat, než se vám stáhnou aktualizace z předchozího kroku, aby se změny projevily.

Po restartu již budete mít novou nabídku k dispozici. Ta zatím příliš nemění samotné rozložení dlaždic, ale hlavně jejich pozadí. Doposud byly zabarvené podle barvy, kterou jste si určili, nově splývají s tématem. Pokud si ale zvolíte tmavé téma a aby barva motivu zabarvila i celé menu, změní se i samotné dlaždice. Tentokrát ale budou mít efekt mléčného skla jako zbytek systému.

Klepněte pro větší obrázek 
Zároveň získáte přístup k novému přepínání oken pod zkratkou Alt + Tab.

Společně s novou nabídkou Start získáte i přístup k novému přepínání oken pod klávesovou zkratkou Alt + Tab, které umí zobrazit i okna z prohlížeče Edge. Pro nastavení stačí zamířit do Nastavení – Systém –​ Multitasking či vyhledat položku Alt + Tab ve vyhledávání a Windows vás nasměrují do nastavení.

Chcete si Windows upravit ještě více? Pomůže Stardock Curtain:

Zdroj: Windows Latest

Diskuze (25) Další článek: Drak úspěšně přistál. NASA zveřejnila další detailní fotky z nedělního návratu Crew Dragonu (aktualizováno)

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Design, Windows Update, Fluent Design, May 2020 Update, Preview, Menu, Počítač, Jak, Kdo, Nové menu, Start, Dlaždice, Windows Latest