COVID-19 | Mapy.cz | Waze

Kde vás otestují na COVID-19? Pomůže navigace Waze i Mapy.cz

Nemocnice po celé republice v uplynulých dnech zprovoznily několik desítek odběrových míst. Jejich účelem je rychlý odběr vzorků za účelem jejich následného vyšetření na onemocnění COVID-19. Jak ale takové místo najít? Pomoci může navigační aplikace Waze nebo Mapy.cz.

Odběrová místa jsou zpravidla situována v blízkosti nemocnic tak, aby se testovaní nedostávali do kontaktu s dalšími pacienty. Přijímáni jsou primárně lidé indikovaní praktickým lékařem nebo příslušnou hygienickou stanici. Na některých místech lze test podstoupit i bez doporučení – v takovém případě si ho však žadatel zaplatí ze svého.

Jak se dostat na odběrové místo

V navigační aplikaci Waze najdete širokou paletu takzvaných bodů zájmu. Nově k nim přibyla odběrová místa, jež jsou v mapových podkladech symbolizována červenou ikonou s vyobrazením lékařského kufříku. Po klepnutí na tuto ikonu se zobrazí další informace, jako je provozní doba a zdravotnické zařízení, které místo zajišťuje. Na dané odběrové místo se pak můžete nechat navigovat – naplánovaná trasa je vhodná pro jízdu autem.

Odběrová místa lze také vyhledávat – stačí v aplikaci zadat výraz COVID-19. Jako odpověď dostanete seznam odběrových míst v nejbližším okolí. Pro případnou navigaci pro jízdu autem doporučujeme použít výsledky s výše uvedenou červenou ikonou.

Odběrová místa v Mapách.cz

Přehled odběrových míst zobrazují také Mapy.cz - v tomto případě jsou příslušné body zájmu označeny červeným srdíčkem a jsou viditelné i při pohledu na celou republiku. Poskytované informace obsahují název zdravotnického zařízení, odkaz na jeho web a na stránku ministerstva zdravotnictví, kde jsou k dispozici další podrobnosti, jako je provozní doba a telefonní spojení.

Vyhledávat odběrová místa vzorků pro vyšetření na COVID-19 lze zadáním klíčových slov koronavirus, COVID, nebo COVID-19. Hledání funguje jak ve webové verzi, tak i v mobilní aplikaci. Mapy.cz umí na dané místo naplánovat trasu pro jízdu autem, pěší i cyklisty.

Mapy.cz také provozují vlastní interaktivní mapu s informacemi o počtu nakažených, zemřelých a vyléčených s údaji pro celý svět. Při přiblížení České republiky lze informace o počtu nakažených sledovat až na úroveň jednotlivých krajů. Do budoucna je v plánu zobrazování polohy takzvaných „rouškomatů“.

Diskuze (8) Další článek: Google, Facebook a Tesla podle bizarní žaloby způsobují genocidu lidstva. Autor chce odškodné 2,3 bilionů dolarů

Témata článku: Koronavirus, COVID-19, Mapy.cz, Mapy, Waze, Navigace, Zdravotnické zařízení, Mapa, Ikona, Aplikace, Provozní doba, Praktický lékař, Česká republika, Nemocnice, Bod zájmu


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor