Kde nalézt legální MP3 volně ke stažení na Internetu?

Na Internetu nejsou jen pirátské nahrávky a ukradené skladby, je tu velké bohatství skladeb, které můžete volně stahovat a poslouchat dle libosti.
Problém autorských práv je od začátku éry digitálního audia jako např. mod, xm, mp2, mp3 a jim podobným více než zřejmý. Velké hudební společnosti přicházejí o gigantické zisky a černý obchod s hudebními nahrávkami v různých digitálních podobách se pomocí Internetu rozrůstá nebývalým způsobem.

Rychlá byla reakce asociací typu RIAA, které mají za úkol chránit tyto hudební koncerny a okamžitě na Internetu zakročily. Byla zrušena spousta serverů a míst s tématikou mp3, hlavně ty, kde byl odkaz na mp3 přímo z lokálních serverů. Proto se na Internetu rozšířila velká spousta amatérských ale i profesionálních skupin, které svoji hudební produkci nabízí volně ke stažení ve formátu mp3. Jde především o nekomerční projekty, ale i profesionální velmi známé skupiny nabízí svoji tvorbu na Internetu.

Kde hledat ?
Česká tvorba

www.mp3.cz - velká spousta české volně dostupné tvorby se nachází právě na tomto serveru v sekci archiv mp3. Opravdu za povšimnutí stojí Jiří Topol Novotný.

www.citadel.cz – brněnský projekt zaměřený na elektronickou hudbu. Můžu posoudit, že jde opravdu o dosti solidní nahrávky.

www.chaozz.cz – naše skvělá hip-hopová kapela, která také zpřístupnila svoji některou tvorbu.

www.hip-hop.cz – další server zaměřený na hudební styl hip-hop. Zde si opravdu přijdete na své. Spousta písniček ke stažení ve formátu mp3.

http://djcentrum.muzika.cz – opravdu velmi slušná databanka písniček ke stažení (několik set) snad všech současných interpretů. Pravidelná aktualizace vč. možnosti poslechu každé písničky v RA (real player) formátu v maximální délce 2 min. z důvodu autorských práv. Opravdu můžu jen doporučit!

Zahraniční tvorba

www.mp3.com/music – myslím, že není co dodávat. Databanka obsahuje několik tisíc volně stažitelných písniček ve formátu mp3. Pravidelné TOP žebříčky. Obsahuje i takové hvězdy jako je např. ICE T.

www.dmusic.com/hotbands - skvělá stránka se spoustou skvělých kapel, které nabízí svoji tvorbu v mp3.

www.amazon.com – sekce music – spousta volně stažitelných mp3 písní i dosti známých kapel jako jsou např. Public Enemy.

www.winamp.com/music/samples.html – domovská stránka WinAmpu také nabízí svým příznivcům mp3 volně ke stažení.

www.shoutcast.com - skvělá alternativa, jak si poslechnout mp3 písničky v reálném čase live. Stačí Vám jen WinAmp přehrávač a rychlá linka. Nyní už existuje několik desítek tzv. mp3 rádií, tak proč to nezkusit, že?

Myslím si, že z těchto několika nejzajímavějších odkazů se dá nalézt opravdu to, co chcete, a to bez problémů, aniž abyste porušovali zákon o autorských právech.

Diskuze (6) Další článek: WinAMP 2.20 – další update tolik známého mp3 přehrávače

Témata článku: MP3, Hope, Podobná hvězda, Zahraniční tvorba, Skvělá alternativa, Stažení, Stáž, Hip Hop, Písnička, Nález, Lokální zákon, Velká hvězda, Rychlá linka


Určitě si přečtěte

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

Jak se žije s telefonem bez Googlu: Čerstvé zkušenosti s telefony Honor a Huawei

** Honor u nás přichází s prvním telefonem bez Google Mobile Services ** Současný stav je lepší než na začátku, ideální ale není ** Zkusili jsme i hack s ručním přidáním služeb Googlu

Tomáš Holčík | 162


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně