Kde najít informace ze CIA Fact Book

Občas můžete potřebovat zjistit nějaké geografické, politické nebo hospodářské údaje o konkrétním státu.
Kde najít informace ze CIA Fact Book
Občas můžete potřebovat zjistit nějaké geografické, politické nebo hospodářské údaje o konkrétním státu. V tom případě je dobré zanést si do bookmarků tuto adresu www.your-nation.com, protože zde naleznete takřka nevyčerpatelnou studnici informací.

Není se čemu divit, jak autoři serveru uvádějí, údaje jsou čerpány z CIA Fact Book, k níž musím také říci svoje. Poprvé jsem se s touto publikací v elektronické podobě setkal někdy v roce 1993, kdy obsahovala přes dva megabajty čistého textu. Od té doby si ji nemohu vynachválit a stala se mojí věrnou průvodkyní. Mnohokrát jsem se k ní obracel když všechny ostatní informační zdroje selhaly a ve většině případů jsem v ní odpověď na danou otázku našel. Přibližně před rokem jsem ji našel i na Internetu, ale opět se jedná pouze o čistý text.

Naproti tomu Your Nation nabízí možnost porovnat dvě země z určitého hlediska (např. počet přistávacích drah s délkou nad 2000 metrů – i takové informace zde lze najít, ale samozřejmě také mnoho běžnějších hospodářských a politických údajů) a výsledek zpracuje technologií shockwave do přehledného grafu a nezapomene uvést kolikrát má ta která země navrch oproti té druhé (Českou republiku doporučuji srovnávat se zeměmi přibližně dvakrát menšími, pak to má ten správný národnostně-výchovný efekt na vaši mysl).

To však není vše. Lze zobrazit i pět nejlepších a pět nejhorších zemí v určité kategorii a pak jakýsi přehled nejdůležitějších údajů pro jednotlivé země či společenství (je možno zobrazit členské státy NATO vs. Commonwealth či jiné organizace).

Lze se dokonce i zaregistrovat (musíte ovšem překousnout vtíravé dotazy typu vaší politické orientace a ročního příjmu), zda pak budete mít přístup k nějakým výhodám se mi nepodařilo zjistit.

Zcela jistě zajímavý web, který se čas od času může hodit každému a proto je dobré, jak již bylo napsáno v úvodu, zanést si jeho adresu do bookmarku.

Témata článku: CIA, Shockwave

Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

Pojďme programovat elektroniku: Postavíme si titěrnou Wi-Fi meteostanici s lepším teploměrem než Netatmo

** Dnes se podíváme na maličkou Wi-Fi destičku Wemos D1 mini ** A připojíme k ní barometrický a teplotní shield ** Poběží na ní web a nabídne i JSON API

18.  6.  2017 | Jakub Čížek | 28

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

Jak vybrat monitor k počítači: nenechte se zlákat nepodstatnými parametry

** Na jaké parametry se zaměřit a kde vás výrobci chtějí nachytat ** Monitory se stále více specifikují pro konkrétní určení ** Náročný hráč nebo profesionální grafik mají různé požadavky

20.  6.  2017 | Tomáš Holčík | 31

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

Dlouhodobý test HTC Vive: co vám recenze o virtuální realitě neřeknou

** Ani hry se sebelepší grafikou vás nevtáhnou tolik, jako ve virtuální realitě ** Pro sledování filmů není VR ani zdaleka ideální ** I první generace je skvělá, stále však působí jako prototyp

20.  6.  2017 | Stanislav Janů | 22

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

Jak unikají informace o nových iPhonech? Třeba podprsenkami čínských pracovnic

** Na černém trhu mohou zaměstnanci továren za kradené součástky inkasovat částku ve výši ročního platu ** Velké množství informací je vyneseno i z centrály Applu ** Díly jsou pašovány v botách, podprsenkách i odpadem

21.  6.  2017 | Stanislav Janů | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Bojujeme proti Fake News

Dva velké testy: fotoaparáty a NASy

Co musíte vědět o změně evropského roamingu

Radíme s výběrem základní desky