Kde najít informace ze CIA Fact Book

Občas můžete potřebovat zjistit nějaké geografické, politické nebo hospodářské údaje o konkrétním státu.
Občas můžete potřebovat zjistit nějaké geografické, politické nebo hospodářské údaje o konkrétním státu. V tom případě je dobré zanést si do bookmarků tuto adresu www.your-nation.com, protože zde naleznete takřka nevyčerpatelnou studnici informací.

Není se čemu divit, jak autoři serveru uvádějí, údaje jsou čerpány z CIA Fact Book, k níž musím také říci svoje. Poprvé jsem se s touto publikací v elektronické podobě setkal někdy v roce 1993, kdy obsahovala přes dva megabajty čistého textu. Od té doby si ji nemohu vynachválit a stala se mojí věrnou průvodkyní. Mnohokrát jsem se k ní obracel když všechny ostatní informační zdroje selhaly a ve většině případů jsem v ní odpověď na danou otázku našel. Přibližně před rokem jsem ji našel i na Internetu, ale opět se jedná pouze o čistý text.

Naproti tomu Your Nation nabízí možnost porovnat dvě země z určitého hlediska (např. počet přistávacích drah s délkou nad 2000 metrů – i takové informace zde lze najít, ale samozřejmě také mnoho běžnějších hospodářských a politických údajů) a výsledek zpracuje technologií shockwave do přehledného grafu a nezapomene uvést kolikrát má ta která země navrch oproti té druhé (Českou republiku doporučuji srovnávat se zeměmi přibližně dvakrát menšími, pak to má ten správný národnostně-výchovný efekt na vaši mysl).

To však není vše. Lze zobrazit i pět nejlepších a pět nejhorších zemí v určité kategorii a pak jakýsi přehled nejdůležitějších údajů pro jednotlivé země či společenství (je možno zobrazit členské státy NATO vs. Commonwealth či jiné organizace).

Lze se dokonce i zaregistrovat (musíte ovšem překousnout vtíravé dotazy typu vaší politické orientace a ročního příjmu), zda pak budete mít přístup k nějakým výhodám se mi nepodařilo zjistit.

Zcela jistě zajímavý web, který se čas od času může hodit každému a proto je dobré, jak již bylo napsáno v úvodu, zanést si jeho adresu do bookmarku.

Témata článku: CIA, Nejdůležitější otázka, Shockwave, Zajímavý efekt, Správný čas, Roční příjem

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 231

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Včera | David Polesný | 26

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 29

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a  problémech s kodeky

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a problémech s kodeky

** Bezdrátový přenos hudby je budoucnost ** K dosažení nejlepší kvality je ale potřeba, aby telefon i sluchátka podporovala správný kodek ** Záleží také na typu souborů s hudbou

17.  11.  2017 | Jakub Michlovský | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje