Kde hledat tipy na vánoční dárky?

(inzerce) Vyzkoušeli jsme portál, který by měl snadno a přesně podle zadaných parametrů vyhledat trefné vánoční dárky – pro ženu, kolegy, babičku i děti. Obstál v našem testu?
Kde hledat tipy na vánoční dárky?

Portál s příznačným názvem Vánoční-dárky.cz není v zásadě nic jiného než velký katalog vánočních dárků. Obsahuje zboží z řady různých českých e-shopů. A právě v tom spočívá jedna z jeho výhod. Podobné katalogy a vyhledávače dárků totiž jinak často najdeme na jednotlivých e-shopech, tedy dost jednostranně zaměřené.

Dárky jsou v katalogu rozděleny podle tematických kategorií (např. praktické, levné či adrenalinové dárky), napříč celým katalogem je však možné i vyhledávat podle parametrů – podle pohlaví, ceny, zálib i druhu sortimentu.

Jen houšť a větší kapky!

Ačkoliv vloni touto dobou byl katalog už zcela zaplněn, letos v něm najdeme ještě dílčí mezery. Například kategorie Erotické dárky ještě není zaplněna. Na podobné problémy narazíme i v případě, budeme-li si chtít zobrazit např. Rukodělné, řemeslné výrobky.

Některé prázdné vyhledávací kombinace jsou nejspíš ze stejného důvodu obsazeny někdy ne zcela relevantními dárky. Vyzkoušejte si například zadat dárky pro seniory (pozn.: v době psaní tohoto článku kategorie obsahoval pouze televize s velkou úhlopříčkou).

Ale takový nešvar je snad jen otázkou několika dní. Jakmile se vánoční šílenství roztočí na maximum, bude katalog nacpaný k prasknutí. Abychom však vyhledávač jenom nehanili, je nutno podotknout, že nejžádanější kategorie (např. dárky pro přítelkyni) jsou obsazeny mnoha různým zbožím a uživatel si z nich určitě vybere.

Jako bonus soutěže a články

Od loňska dostal portál také nový příjemnější kabátek. Na grafiku je radost pohledět a orientace na webu je intuitivní. Jen by občas mohl trochu zrychlit.

Ve srovnání s největšími katalogy dárků (např. Heuréka) nemůže web samozřejmě obstát, co se týče počtu dárků. I když i tady by teoreticky mohl být menší počet výhodou. Přece jen je známá pravda, že z méně možností se vybírá snadněji.

Portál však nabízí také pravidelné týdenní soutěže a sekci články, v níž najdeme řadu receptů, poučení o vánočních tradicích i vánoční příběh na pokračování. Je tedy místem, kde se člověk může i zastavit a pobavit se nebo se dozvědět něco nového.

Celkové hodnocení: Portál Vánoční-dárky.cz je i přes drobné nesrovnalosti a mezery celkem praktickým pomocníkem a jestli se v krátké době zaplní i nezaplněné kategorie, bude pořádně sloužit svému cíli.

Další článek: Amazon AppStream chce proměnit distribuci softwaru a her

Témata článku: Senior, Dar, Velká úhlopříčka, Mezera, Podobné hodnocení, Nový příjem, Levné zboží, Vánoční dárky, Největší katalog, Krátký článek, Celý katalog, Celkové hodnocení, Různé kategorie, Velký pomocník, Televize úhlopříčka 80, Velký katalog, Praktický pomocník, Nejprodávanější televize na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

10 míst na mapách Googlu, která nesmíte vidět. Nahradily je čtverečky

** Deset míst, které nesmíte vidět ve webových mapách ** Jsou to letiště, základny i elektrárny ** Nejvíce míst tají Francie

Jakub Čížek | 21

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

Co je to UWB? Nová technologie zastoupí Wi-Fi, Bluetooth i NFC a slibuje velké věci

** V nových mobilech se začíná objevovat tajemná zkratka UWB ** Jde o další technologii, jak navzájem propojit různá zařízení ** Oproti Wi-Fi a Bluetooth má řadu výhod

Lukáš Václavík | 35

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 5 500 Kč

Test levných herních notebooků

Hrajeme na Xbox Series X

Programy pro kontrolu dětí na počítači