Kde hledat tipy na vánoční dárky?

(inzerce) Vyzkoušeli jsme portál, který by měl snadno a přesně podle zadaných parametrů vyhledat trefné vánoční dárky – pro ženu, kolegy, babičku i děti. Obstál v našem testu?
Kde hledat tipy na vánoční dárky?

Portál s příznačným názvem Vánoční-dárky.cz není v zásadě nic jiného než velký katalog vánočních dárků. Obsahuje zboží z řady různých českých e-shopů. A právě v tom spočívá jedna z jeho výhod. Podobné katalogy a vyhledávače dárků totiž jinak často najdeme na jednotlivých e-shopech, tedy dost jednostranně zaměřené.

Dárky jsou v katalogu rozděleny podle tematických kategorií (např. praktické, levné či adrenalinové dárky), napříč celým katalogem je však možné i vyhledávat podle parametrů – podle pohlaví, ceny, zálib i druhu sortimentu.

Jen houšť a větší kapky!

Ačkoliv vloni touto dobou byl katalog už zcela zaplněn, letos v něm najdeme ještě dílčí mezery. Například kategorie Erotické dárky ještě není zaplněna. Na podobné problémy narazíme i v případě, budeme-li si chtít zobrazit např. Rukodělné, řemeslné výrobky.

Některé prázdné vyhledávací kombinace jsou nejspíš ze stejného důvodu obsazeny někdy ne zcela relevantními dárky. Vyzkoušejte si například zadat dárky pro seniory (pozn.: v době psaní tohoto článku kategorie obsahoval pouze televize s velkou úhlopříčkou).

Ale takový nešvar je snad jen otázkou několika dní. Jakmile se vánoční šílenství roztočí na maximum, bude katalog nacpaný k prasknutí. Abychom však vyhledávač jenom nehanili, je nutno podotknout, že nejžádanější kategorie (např. dárky pro přítelkyni) jsou obsazeny mnoha různým zbožím a uživatel si z nich určitě vybere.

Jako bonus soutěže a články

Od loňska dostal portál také nový příjemnější kabátek. Na grafiku je radost pohledět a orientace na webu je intuitivní. Jen by občas mohl trochu zrychlit.

Ve srovnání s největšími katalogy dárků (např. Heuréka) nemůže web samozřejmě obstát, co se týče počtu dárků. I když i tady by teoreticky mohl být menší počet výhodou. Přece jen je známá pravda, že z méně možností se vybírá snadněji.

Portál však nabízí také pravidelné týdenní soutěže a sekci články, v níž najdeme řadu receptů, poučení o vánočních tradicích i vánoční příběh na pokračování. Je tedy místem, kde se člověk může i zastavit a pobavit se nebo se dozvědět něco nového.

Celkové hodnocení: Portál Vánoční-dárky.cz je i přes drobné nesrovnalosti a mezery celkem praktickým pomocníkem a jestli se v krátké době zaplní i nezaplněné kategorie, bude pořádně sloužit svému cíli.

Další článek: Amazon AppStream chce proměnit distribuci softwaru a her

Témata článku: Praktický pomocník, Celkové hodnocení, Mezera, Velký pomocník, Podobné hodnocení, Různé kategorie, Největší katalog, Celý katalog, Vánoční dárky, Nový příjem, Senior, Velká úhlopříčka, Levné zboží, Velký katalog, Krátký článek, Televize úhlopříčka 80, Nejprodávanější televize na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 68

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor