Kde hledat informace o Vánocích

Většina dárků pod stromečkem je již beznadějně rozebrána a ty zapomenuté si nadělíte v průběhu roku nebo při nejbližší vhodné příležitosti. Pokud byste se rádi dozvěděli něco více o vánočních svátcích, je internet tím pravým zdrojem informací, který vám to v klidu domova umožní.
Kde hledat informace o Vánocích

Od koled po obyčeje

Zajímavé informace nejenom o Vánocích, ale i jiných křesťanských svátcích poskytuje Abeceda víry na internetu. V katalogu odkazů věnovaných vánočním svátkům naleznete různé koledy, historické informace, popis vánočních zvyklostí i informace o Ježíškovi. Speciální projekt věnovaný Vánocům naleznete také zde. Můžete si poslechnout koledy, přečíst různé biblické texty a děti si mohou stáhnout omalovánky. Určitě na tyto stránky zavítáte také příští rok před Vánocemi - třeba pro hospodyňky jsou zde recepty na vánoční cukroví a jiné pochutiny.

Server www.vira.cz nabízí také několik vánočních omalovánek pro děti. Pokud jste pod stromečkem našli laserovou či jinou tiskárnu, můžete ji hned vyzkoušet a dětem vytisknout pěkné vánoční obrázky k vybarvení. Zajímavou službou je také server MilyJezisku.cz. Pokud vám vrtá hlavou, zda si někdo z vašich blízkých nepřál dáreček, který nakonec u stromečku hledal marně, podívejte se na tyto stránky. Alespoň se příští rok poučíte a službu využijete včas.

Vážně i nevážně o Ježíškovi

Velmi stručný obrázek o tom, jak vypadá místo narození malého Ježíška, si můžete udělat po navštívení patřičných stránek na serveru Rodina.cz. Zajímavější je však odkaz, který z těchto stránek vede na Israelimages. Najdete zde spoustu fotografií z Izraele, tedy míst, kde se měl malý Ježíš narodit. Stačí zadat patřičný výraz, např. Bethlehem či Jesus.

Zajímavou rozvahu nad oblíbeným nápojem Ježíška najdete na serveru Svět piva. Myslíte, že si Ježíšek oblíbil stejný nápoj jako většina českého národa? Poněkud méně vážné čtení nabízí i server Ftípky.cz. Informace o Ježíškovi naleznete i na zahraničních serverech, přestože se věnují především Santa Clausovi, případně životu dospělého Vykupitele. Vládnete-li němčinou, zavítejte na tyto stránky.

Vánoce nejen doma

Není tajemstvím, že co kraj, to jiný mrav, tedy vánoční zvyk. Průřez vánočními zvyky v různých koutech světa naleznete zde. České tradice zde bohužel zmíněny nejsou. Mnohem rozsáhlejší informace o Vánocích nabízí web www.christmasarchives.com. Různé tipy a informace k Vánocům naleznete i na stránkách Santa Clause. A víte, jak se slaví Vánoce třeba na Havaji? Na těchto stránkách najdete navíc překlad i některých vánočních výrazů.

Jako vždy, pokud hledáte určitou informaci, je nejvhodnějším prostředkem fulltextový vyhledávač. Věřím, že s českými si poradíte, k zahraničním odkazům můžete použít např. Google. Pro zjednodušení lze využít tento odkaz – také on vám pomůže nalézt informace o vánočních svátcích.

Diskuze (9) Další článek: Suprnova se vrací se systémem eXeem, LokiTorrent bojuje

Témata článku: Internet, Vánoční stromeček, Malá informace, Zajímavá informace, Christmas, Santa Claus, LR, Oblíbený nápoj


Určitě si přečtěte

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Alan Turing: Genius, který matematicky stvořil počítač

Řešením matematického problému se dostal k modelu teoretického stroje, který nese jeho jméno a je základem logiky univerzálních počítačů.

Pavel Tronner | 56

Šéf amerického Red Hatu: Odpojte Brno od internetu a zhroutíme se

Šéf amerického Red Hatu: Odpojte Brno od internetu a zhroutíme se

** V Česku najdete hromadu skvělých vývojářů ** Mnozí z nich přispívají do open-source ** Třeba v brněnském Red Hatu

Jakub Čížek | 51

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

15 věcí, které umí Windows 10, ale možná o nich vůbec nevíte

** Systém Windows 10 umí spoustu užitečných drobností ** O mnoha praktických funkcích pravděpodobně ani nevíte ** Poznejte užitečné tipy, které se vám mohou hodit každý den

Vladislav Kluska | 30

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

Rekordy počasí: V Česku to ještě jde, skutečné extrémy zažívají jinde

** Teplotní extrémy dokážou překvapit. Seznamte se s rekordy v Česku i ve světě ** Rekordní hodnoty jsou mnohdy až k neuvěření ** Zjistěte, kdy ke bylo největší horko, zima, déšť či vítr

Karel Kilián | 7

PrusaLab a FutLab: Praha se dočkala špičkových komunitních dílen pro hackery

PrusaLab a FutLab: Praha se dočkala špičkových komunitních dílen pro hackery

** Nejprve svoji velkou dílnu otevřelo Brno ** Letos se přidala i Praha ** Nabízí malé 3D tiskárny i velké průmyslové stroje

Jakub Čížek | 11


Aktuální číslo časopisu Computer

Kdy necháme řídit chytrá auta?

6 Wi-Fi Mesh systémů ve velkém testu

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Znáte pravidla pro létání s drony?