Android | Windows 10 | Smartphone

KDE Connect propojí Windows a Android tak, jak to ani Microsoft nedokáže

Jednou z důležitých funkcí Windows 10 je aplikace Váš telefon. Pokud máte mobil s Androidem a v něm aplikaci Průvodce pro váš telefon, na počítači můžete přijít notifikace, stahovat fotky, číst i psát SMS, a dokonce i telefonovat. Na vybraných telefonech od Samsungu pak funguje i sdílená schránka, přetahování souborů nebo zrcadlení obrazu, takže si na PC „otevřete“ mobilní aplikace.

Existují také alternativy, které nabídnou ještě více funkcí. Populární je hlavně Airdroid, který umí telefon ovládat přes web. Některé jeho funkce jsou ale placené, a hlavně svěřujete potenciálně citlivá data cizímu cloudu. V linuxovém světě je populární bezplatný nástroj KDE Connect. Chválil jsem jej už loni v článku o přechodu na Linux.

Tehdy jsem ale ještě nevěděl, že funguje i na Windows. Instalační balíček byl na webu již pár let, ale teprve letos v červnu se KDE Connect objevil přímo v Microsoft Storu. Nainstaluje se na jedno kliknutí a jen bude čekat na přidruženou aplikaci pro Android, která je zase dostupná v Google Play. Obě zařízení musí být na jedné síti, tedy na Wi-Fi nebo Ethernetu.

Android ovládaný z Windows, Windows ovládané z Androidu

Hlavním tahákem oproti Vašemu telefonu z Windows 10 je fakt, že KDE Connect funguje obousměrně. Primárně se sice hodí pro vzdálené ovládání mobilu, ale hodně toho zvládne i naopak. U toho bychom mohli začít.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Linux, YouTube, Samsung, Android, Windows 10, Operační systémy, Microsoft Store, Wi-Fi, SMS, Smartphone, Soubor, KDE Connect, URL, Počítač, Google Play, Aplikace, WinSCP, České auto, Ethernet, Mobil, Store, Martin Přikryl, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Větší kola, větší pohodlí. Test elektrické koloběžky Umax City Racer 36

Větší kola, větší pohodlí. Test elektrické koloběžky Umax City Racer 36

Poměrně bohatou nabídku koloběžek na českém trhu rozšiřuje Umax. Nekopíruje bezhlavě konkurenci a jde svou cestou.

Jiří Kuruc
Elektromobilita