Android | Windows 10 | Smartphone

KDE Connect propojí Windows a Android tak, jak to ani Microsoft nedokáže

Jednou z důležitých funkcí Windows 10 je aplikace Váš telefon. Pokud máte mobil s Androidem a v něm aplikaci Průvodce pro váš telefon, na počítači můžete přijít notifikace, stahovat fotky, číst i psát SMS, a dokonce i telefonovat. Na vybraných telefonech od Samsungu pak funguje i sdílená schránka, přetahování souborů nebo zrcadlení obrazu, takže si na PC „otevřete“ mobilní aplikace.

Existují také alternativy, které nabídnou ještě více funkcí. Populární je hlavně Airdroid, který umí telefon ovládat přes web. Některé jeho funkce jsou ale placené, a hlavně svěřujete potenciálně citlivá data cizímu cloudu. V linuxovém světě je populární bezplatný nástroj KDE Connect. Chválil jsem jej už loni v článku o přechodu na Linux.

Tehdy jsem ale ještě nevěděl, že funguje i na Windows. Instalační balíček byl na webu již pár let, ale teprve letos v červnu se KDE Connect objevil přímo v Microsoft Storu. Nainstaluje se na jedno kliknutí a jen bude čekat na přidruženou aplikaci pro Android, která je zase dostupná v Google Play. Obě zařízení musí být na jedné síti, tedy na Wi-Fi nebo Ethernetu.

Android ovládaný z Windows, Windows ovládané z Androidu

Hlavním tahákem oproti Vašemu telefonu z Windows 10 je fakt, že KDE Connect funguje obousměrně. Primárně se sice hodí pro vzdálené ovládání mobilu, ale hodně toho zvládne i naopak. U toho bychom mohli začít.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Diskuze (1) Další článek: Odchází první dáma Facebooku, Zuckerbergova pravá ruka Sheryl Sandberg

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,