Tak mě třeba v peněžence leží cca 0,002BTC (Asi 300CZK) a jelikož jsem si bitcoin zkusil a nějak mě to neoslovilo, tak to tam asi zůstane na pořád. Pokud je takových lidí více tak je to také způsob, jak se bitcoiny budou postupně ztrácet.
Mě by se líbilo ty ztracené najít!😀 Zatím nezbývá než dál nakupovat na ccShopu nebo i jinde a čekat až o nějaký nalezenec zakopnu při přepínání grafické karty B-]:-O😝
Proč by měl někdo nakupovat tam, když je tam vše dražší o 10% než na jakékoli burze? Dávejte bany za tuhle reklamu prosím
Na ccshopu uz hodne lidi prislo o penize. Obchazet obloukem. Je nesmysl abych sveril nekomu cizimu klice k vlastnim penezenkam.
On už se někdo najde kdo ty ztracený bitcoiny znovu vygeneruje. Možná i nějaký navíc … 😀
No jako vtip to moc vtipný není a jestli to myslíš vážně, tak jedna z hlavních předností BTC Tvé povědomí minula. Tohle není CZK, USD nebo EUR, aby si jich každý vlivnější centrální bankéř tisknul kolik chce 😉
Jasně, nejde to. Transakce jsou bezpečně uloženy v blockchainu, chráněné silným šifrováním a redundantními bezpečnostními mechanismy. Ani superpočítač s AI s tím nehne. Ale když zapomenu heslo k peněžence, safra helemese - najednou nějaké možnosti jsou ... 🙂
Tohle funguje, pokud klíč k peněžence svěřím nějaké online „bance“ a zapomenu heslo. Pokud ovšem ničemu takovému nevěřím, klíč mám u sebe a ten pak ztratím, platí teze že „Ani superpočítač s tím nehne“
To záleží jakou peněženku používám. Online webovou? Tak tam asi bez problémů - stačí prokázat, že jsem to opravdu já a heslo mi obnoví. Nicméně když si provozovatel usmyslí, peněženku vyprázdní do své kapsy, prohlásí něco jako že ho hacknuli a klienti budou nadávat jaký jsou ty kryptoměny podvod. Pak je tu např. Electrum, kde se nemusím bát, že mi peněženku někdo vyluxuje, mám heslo a tzv. seed (několik náhodných slov). Když zapomenu heslo a znám seed, tak opět není problém - k mincím se dostanu a nastavím si nové heslo. No ale pokud používám tu nejbezpečnější těžkopádnou originál peněženku -tj. plného klienta, který si stahuje celý blockchain, tak mám jen heslo a když ho zapomenu, tak jsem v pytli. Mince zde uschované už nikdy nikdo neutratí, nenahradí, nevygeneruje. Takže jak tady již zaznělo - nějaké možnosti jsou, ale ne vždy.
No, i ta webová peněženka jde udělat tak, že bez hesla jsem bez šance. Stačí ještě klíč šifrovat a dešifrovat uživatelovým heslem.
V první řadě bys měl mít zapsán seed na obnovu a všechno mít bezpečně uloženo na důvěrném místě. Nejlépe na papíře a hlavně, nekopirovat to do elektronické podoby.
Tak se ty ztracené bitcoiny jednoduše smažou a znovu se nechají vygenerovat pomocí těžby. A je to vyřešené. Zase se hledají problémy tam kde nejsou.
A které bys tak chtěl smazat? Ono se totiž celkem ví kolik jich tak přibližně chybí, ale už fakt že k nim majitelé nemají klíče je dělá nedohledatelnými. Nerozeznáš bitcoin co někomu leží „v trezoru“ na horší časy od toho který je navěky ztracený.
IOIIOO a je to 😀
Maximální počet vytěžitelných mincí BTC je 21 000 000. A samozřejmě, smazat nejdou, stejně jako nejdou vytěžit další. Kdyby to šlo, tak by byla kryptoměna jako fiat kde by se držela nějaká pomyslná hodnota.Ale v zásadě to není problém, protože by ta měna byla o ty ztracené kryptoměny dražší.
Ta zpráva koluje už od prosince, že je 4 milionu bitcoinů nenávratně pryč. Na funkci to nemá však vliv, jeden satoshi (nejmenší aktuální jednotka) je 1/100 000 000 BTC a to je dnes 0,0015 Kč. Pokud v budoucnu bude potřeba vytvořit menší jednotku, jde udělat fork a používat nějaký shitcoin pro malé děcka, která budou vyčítat svým hloupým rodičům, proč ho teda nekoupili když byl tak levnej, když bylo naprosto jasný, že to Keynesianské letadlo s tisknutím peněz centrálními bankami bylo naprosto očividný podvod a falšování peněz.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.