YouTube | Mobilní aplikace

Každý chce být jako TikTok. Teď to zase zkouší Google s YouTube Shorts

Před chvílí to byly příběhy, teď jsou to krátká 15sekundová videa kopírující TikTok. Kdo je nemá, může to rovnou zabalit. Alespoň tak to vypadá u sociálních sítích. Po Instagramu přidává podobnou funkci i YouTube.

Nedávno přišel s vlastní podobou tohoto formátu Instagram, který jej nazval Reels. V základu přitom funguje stejně, jako TikTok a nově i YouTube. Natočíte (nebo nahrajete) do aplikace maximálně 15sekundové video, doplníte efekty, hudbu a publikujete. Při editaci je také možné využívat různé vychytávky, jako je třeba obraz z více kamer, časovač a možnost ovládání rychlosti videa.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Nahrání nového Shortu bude probíhat ze spodní lišty.

Na všech službách také můžete přidat licencovanou hudbu, přičemž YouTube slibuje, že se bude nabídka rozrůstat. Sledování pak probíhá přes celou obrazovku v typickém rozložení, kde ovládací prvky pro komentáře a lajky jsou ve spodní části a jednoduchým posunutím dolů se dostanete na další video.

YouTube Shorts tak naprosto zapadají mezi ostatní a jen ukazují, že Google se co nejvíce snaží, aby tvůrci neodcházeli na jiné platformy. již nyní funguje osekaná verze příběhů a tak nyní dojde pouze k doplnění další funkce. Jestliže používáte YouTube skrze mobilní aplikaci, můžete očekávat, že v dohledné době dojde k čím dál větší propagaci těchto novinek. To ostatně platí i pro Instagram, který chce Reels dostat i do samostatné záložky.

Kdo prostě nemá 15sekundová videa, jako by nebyl. Shorts aktuálně míří na telefony s Androidem v Indii (čím dál více společností volí tamní trh jako startovací – i Reels zde začínaly), následně má přijít iOS a postupné vypuštění do dalších zemí světa.

Takto fungují konkurenční Instagram Reels:

Diskuze (11) Další článek: Potvrzeno: Oracle vyhrál nad Microsoftem. Stane se stěžejním partnerem pro TikTok v rámci USA

Témata článku: Video, Software, Google, YouTube, Android, TikTok, Instagram, Mobilní aplikace, Komunikace, Indie, Hudba, Short, Reels, Instagram Reels


Určitě si přečtěte

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 13

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 134

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 146


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně