Každé dítě by si mělo postavit robota, říká profesor kybernetiky Michael Šebek

Můj názor  |  zobrazit i odpovědi (trvale)  |  řadit od nejstarších Komentáře nyní řadíme od nejnovějších.
Tímto odkazem můžete řazení změnit.
 |  nových názorů: 4

Názory k článku

24. 12. 2021 12:39

To stojí a padá na rodičích. Moje dítě tyto možnosti mít bude, a má k tomu i sklony , ale pochybuji, že to bude nějak moc rozšířené.
Něco zapojovat, skládat, opravovat, šroubovat.... už i ve třech letech ho to baví, a slíbit mu šroubování je lepší, než mu slíbit čokoládu. Až to jednoho překvapí, kolik už toho umí.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
24. 12. 2021 10:26

V našem inkludovaném školství, kde žáci mají různé vzdělávací programy a osobní asistenty se potlačuje individualita? Já bych spíš řekl, schopnost "potlačit individualitu" a mít hluboké "hard skills" je to, co dělá z některých a profesí a lidí špičkově placené specialisty.Právě proto jsou programátoři tak hodně placeni, protože jsou schopni "potlačit individualitu" a naučit se do hloubky standardizované programovací jazyky, techniky, nástroje, postupy a DODRŽOVAT JE, stejně jako dodržovat závazky. Proto takovým lidem pak firmy platí nehorázné peníze...Naopak "individualita" je téměř nevyužitelná k čemukoliv, protože nikdy nevíte, co takový člověk udělá, co se mu zrovna bude chtít, co už se mu chtít nebude, co se mu zrovna nebude líbit a těžko s ním můžete vytvářet nějaké dalekosáhlé plány do budoucna.Zrovna tak, když si pozvu řemeslníka, tak jsem si ochotný zaplatit za maximálně standardizované a odborně kvalitní řešení - nikoliv za "individuální originální, jaké se tedy jen tak někde nevidí". Samozřejmě chápu, že asi není ničí sen matlat se mi v odpadu, ale právě proto, to dokážu zaplatit a zbytečně neprudit.Zrovna tak je málokoho hobby nějaká pracovní porada a řešení korporátního balastu, ale opět rozumný manažer to chápe jako "nutné zlo", přistupuje tak k tomu a dokáže to lidem řádně finančně kompenzovat.Zkrátka být "individuální" je velice jednoduché. Naopak naučit se v nějakém společném zájmu přizpůsobit se a dělat i to, co se mi zrovna nechce, naučit se něco, do čeho se mi taky zrovna nechce a omezit své aktuální nutkání dělat něco úplně jiného, než co je potřeba, to se je extrémně těžké a je potřeba se to naučit, pokud chce být člověk prospěšný druhým a pokud pak díky tomu chce mít jistý a kvalitní příjem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
24. 12. 2021 09:39

Ech, letadlo spadne, i když udělá chybu informatik, programující systémy, které tu kybernetiku využívají.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor