Software | Hry | Kaspersky Lab

Kaspersky bude bojovat proti podvádění v e-sportu. Vytvořil detektor cheatů

Svět e-sportu už je dnes obrovský byznys, ve kterém se točí stovky milionů korun jen v samotných výhrách. Proto není divu, že se také objevuje řada podvodníků, včetně specializovaných programů, které zlepšují hráčské schopnosti v dané hře. A do boje proti těmto podvodům chce vstoupit antivirová společnost Kaspersky.

I když organizátoři největších e-sport soutěží neustále vylepšují taktiky, jak podvodům předejít, hráč-podvodník se vždy snaží najít nějakou novou skulinu, jak zvýšit šanci na výhru třeba v oblasti milionů dolarů. Tak vysoká výhra je zkrátka velkým lákadlem k nelegálním praktikám.

Kaspersky již nyní testuje vlastní nástroj Anti-Cheat, který se instaluje přímo na počítače, na kterých hráči v aréně hrají. Software v reálném čase kontroluje chování operačního systému a úloh spojených se hrou a vyhledává jakékoli anomálie, které by se neměly vyskytovat. Může se totiž jednat například jednat o jednoduchý malý program, který mírně vylepšuje míření (aimbot) danému hráči, který ho do počítače tajně nainstaloval během nestřežené chvilky.

Kaspersky Anti-Cheat je zároveň propojen do cloudu, takže veškeré informace o analýze a statistice mohou organizátoři akce rovněž vidět a případně zasáhnout či provést fyzickou kontrolu počítače u podezřelého hráče. Kaspersky uzavřel partnerství se společností Starladder, která pořádá velké herní soutěže a rovněž se snaží zaujmout herní vývojářská studia, aby jeho Anti-Cheat software podporovala nativně a tím pádem řešení podvodů hraní v multiplayeru outsourcovala.

Diskuze (9) Další článek: Záhada komety 322P/SOHO: Rozpálený kus vesmírného kamene možná není kometa

Témata článku: Software, Hry, Kaspersky Lab, Podvod


Určitě si přečtěte

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

** Britové před pár dny představili nové Raspberry Pi 4 Model B ** Nový čipset má dost výkonu na dva HDMI monitory ** Za tisícovku získáte počítač na základní práci

Jakub Čížek | 80

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 135

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů