Google | Web | Sociální sítě | Vyhledávače | Statistiky

Smrt Karla Gotta: Jak silně na ni zareagovala návštěvnost českých zpravodajských webů

V úterý 1. října 2019 zemřel ve věku 80 let Karel Gott. Tato smutná zpráva se na veřejnost dostala ve středu dopoledne a okamžitě se začala šířit médii a sociálními sítěmi. Vzhledem k tomu, jak silnou a obecně populární osobností Karel Gott byl, je tento digitální otisk velmi patrný. 

Aktualizováno ve čtvrtek 3. října: Podívali jsme, se jak lišila návštěvnost českých zpravodajských webů ve středu 2. října oproti mediánu návštěvnosti předchozích dvaceti střed.

Zdrojem dat byl průzkum návštěvnosti NetMonitor, konkrétně jeho nástroj GemiusAudience. Výběr webů pro srovnání je náš vlastní.

V tabulce najdete změnu tří parametrů návštěvnosti: počet návštěvníků, návštěv a zobrazení.

Klepněte pro větší obrázek

V grafech si můžete prohlédnout weby seřazené podle velikosti změny jednotlivých parametrů:

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pokračování původního článku: Google zachytil v rámci své analytické služby Trends nástup vyhledávacího dotazu „Karel Gott“ v 10:15, tedy v okamžik, kdy byla zpráva uvolněna a začala se šířit dál. Vrchol zájmu nastal již čtvrt hodiny poté. V tu dobu mimo jiné kolabuje web Novinky.cz.

Klepněte pro větší obrázek 
Google Trends a vyhledávání jména „Karel Gott“ v Česku během dnešního dne

Jak rychle se díky internetu šíří zprávy do zahraničí je vidět, pokud si vyfiltrujeme hledání pouze pro Německo, kde byl Karel Gott také velmi populární. Je vidět, že už od 10:17 se velmi pomalu začínají dotazy na Karla Gotta u německých uživatelů množit. Vše propukne naplno v 10:27, kdy vyjde první zpráva v německých médiích. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Google trends a vyhledávání Karla Gotta v sousedním Německu

Ze statistik Googlu dále můžeme vyčíst, že největší popularitu měl v Sasku, kdežto v německých regionech dále na západ už tak silný zájem nevzbudil. Ovšem i v Porýní na západě Německa je zjevně známou osobností a zájem o jeho jméno je nyní v Googlu značně nadstandardní. 

Jak zkrotit příval zpráv na Twitteru a Facebooku

Zpráva se pochopitelně rychle šíří i sociálními sítěmi. Na Twitteru stále hojně přibývají twíty s hashtagem #KarelGott a jejich intenzita už je velmi vysoká. Pokud by už pro vás byly opakované zprávy obtěžující, Twitter umožňuje nastavit dočasný filtr na vybraná slova – navštivte nabídku Víc / Nastavení soukromí / Preference týkající se obsahu / Skrytá slova a zde zadejte přesné výrazy. Twíty, které je budou obsahovat, se vám po stanovené období přestanou zobrazovat. 

Klepněte pro větší obrázek 
Možnost zablokování slov na Twitteru

Na Facebooku je od loňska dostupná podobná funkce „Snooze keywords“, která je však původně zamýšlena na blokaci spoilerů o filmech a zobrazuje se proto jen u vybraných příspěvků detekovaných jako filmových, a to jen v angličtině. Obecně a v češtině takovou funkci Facebook nenabízí. 

Na Facebooku se k smrti Karla Gotta vyjádřila například i Policie ČR:

Na počítači si s filtrováním Facebooku můžete poradit prostřednictvím doplňků do prohlížeče. Například Social Fixer for Facebook dokáže filtrovat příspěvky na základě zadaných klíčových slov. V aplikaci v mobilu je však uvidíte stále. 

Diskuze (59) Další článek: Čína by mohla oslepit americké výzvědné satelity pozemními lasery

Témata článku: Google, Internet, Web, Sociální sítě, Facebook, Twitter, Vyhledávače, Statistiky, Německo, Policie, Karel Gott, Vyhledávání, Návštěvnost, Google Trends, Netmonitor, Parametr, Česká republika, Zpravodajský web, Sasko, Sociální síť


Určitě si přečtěte

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky