Kapesní počítače: Které funkce mají ty nejlepší telefony?

Také si každý rok vybíráte nový, promakanější smartphone, nebo vás jen baví sledovat ty nejlepší novinky ve světě mobilních telefonů? Technologie se neustále mění s ohledem na požadavky a vyšší nároky nás uživatelů. Jaké funkce by měl splňovat status nejlepšího telefonu?
Kapesní počítače: Které funkce mají ty nejlepší telefony?

Zaměřeno na výkon

U telefonu je zásadní výkon. Ten ovlivňuje jeho plynulost a rychlost, díky kterým telefon zvládne přehrát filmy a videa ve špičkové kvalitě, ale i aktuální verze her. Nejlepší telefony musí mít špičkový procesor, který tohle všechno zvládne. Mezi ty nejlepší procesory patří Apple A12 pro iPhone, procesor Kirin 980 od Huawei nebo Exynos 9825 od Samsungu. Mezi nejvýkonnější telefony se zmíněnými procesory se řadí iPhone XS Max, Huawei Mate 20 nebo Samsung Galaxy Note10.

Toužíte po výkonnějším telefonu, ale nechce se vám čekat, až vám ho Ježíšek nadělí? Sjednejte si půjčku ihned a těšte se z vysněného telefonu ještě dnes.

Operační paměť dokáže překvapit

Ty nejlepší telefony na trhu dnes mívají obrovské kapacitní možnosti, které vám zajistí dostatek místa na fotografie, nejrůznější aplikace i velké soubory. K dostání jsou zařízení s 256 GB, ale dokonce i s vnitřní pamětí o 512 GB. Jejich nevýhodou je to, že už do nich nepřidáte žádnou paměťovou kartu navíc. Ale při tak velké interní paměti to snad ani není třeba.

Nejlepší fotoaparáty na trhu

Na trhu najdete telefony, které se funkcemi a kvalitou přibližují zrcadlovkám a nabízí více fotoaparátů v jednom zařízení. Kromě hlavního senzoru mají mobilní telefony také širokoúhlý objektiv nebo teleobjektiv, tedy objektiv s velkou ohniskovou vzdáleností. Některé mobily mají také senzor pro hloubku ostrosti a bokeh efekt, který na fotkách vytváří rozostřené pozadí. Mezi nejlepší fotomobily se řadí Honor View 20 se zadním fotoaparátem 48 Mpx, nebo Huawei P30 Pro se 40 Mpx, který má i vlastní stabilizaci obrazu. 

Důraz na bezpečnost

S obrovským nárůstem digitálních dat a sdíleným soukromí na internetu je také větší potřeba ochrany osobních dat. U nejnovějších telefonů proto nechybí čtečka otisku prstu k bezpečnému odemykání obrazovky, kterou najdete v přední či zadní části telefonu. Další funkcí je FaceID, díky které už si nemusíte pamatovat složitá hesla, neboť do účtu či aplikací se přihlásíte přes identifikaci vlastního obličeje.

  • Mezi nejlepší telefony pod 15 000 Kč se řadí – Honor View 20, Huawei P30, Samsung Galaxy A50.
  • Mezi nejlepší telefony nad 15 000 Kč se řadí Apple iPhone XS MAX, Samsung Galaxy S10, Huawei P30 Pro.
Další článek: Chytrý kočárek Bosch má motor a je plný senzorů. Sám jezdí a hlídá, aby ho neodfoukl vítr


Určitě si přečtěte

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 50

Vyzkoušeli jsme první zařízení s Wi-Fi 6. Nová verze Wi-Fi je rychlejší a spolehlivější

Vyzkoušeli jsme první zařízení s Wi-Fi 6. Nová verze Wi-Fi je rychlejší a spolehlivější

** Wi-Fi 6 přinese větší spolehlivost a dosah sítě ** Zkusili jsme Galaxy S10 připojit k routeru Netgear RAX80 ** Router s Wi-Fi 6 má pro někoho smysl už nyní

Tomáš Holčík | 50

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 63Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů