Microsoft | Microsoft Office

Kancelářský balík pro ty, kteří nechtějí předplatné. Microsoft Office 2021 vyjde 5. října

Zdroj: Microsoft
Kancelářský balík pro ty, kteří nechtějí předplatné. Microsoft Office 2021 vyjde 5. října | Zdroj: Microsoft

Aktualizováno 4. 10. | Redmondská společnost na blogu potvrdila, že ceny se oproti Office 2019 nezmění, alespoň ne ty americké. Office 2021 pro studenty a domácnosti je za 150 dolarů, Office 2021 pro domácnosti a podnikatele za 250 dolarů. V Česku tak pravděpodobně zůstane doporučených 4099, resp. 8299 Kč. Nová verze kancelářského balíku bude od zítřka ke stažení na webu Microsoftu, chybět nebude ani krabicová verze v obchodech.

Původní článek 18. 9. |Microsoft nás již začátkem roku ubezpečil, že s jednorázovými licencemi kancelářského balíku ještě nekončí a že vydá i Office 2021. Už známe i datum, sada Wordu, Excelu, PowerPointu a dalších aplikací vyjde 5. října. Ve stejný den jako Windows 11.

Nová verze je nástupcem Office 2019 a dostane novinky, které si v uplynulých dvou letech mohli užívat ti, kteří si platí Office 365 či nově Microsoft 365. K dispozici bude opět pro Windows i Mac. Ceny zatím neznáme, ale zřejmě se nebudou lišit od stávajících. Office 2019 pro studenty a domácnosti je za doporučených 4099 Kč (bez Outlooku, jen pro nekomerční účely), vyšší varianta pro domácnosti a podnikatele stojí 8299 Kč.

Podle seznamu změn dorazily četné optimalizace výkonu, tmavý režim, nové ikonky i vzhled záložek v pásu karet. Přibyla hromada nových funkcí pro Excel, možnost záznamu prezentací v PowerPointu, překladač a rychlé hledání v Outlooku a knihovna médií využitelných v dokumentech. Office 2021 také podporuje i nový svobodný formát ODF 1.3, který se nativně používá u LibreOffice.

Vedle běžnějších licencí Office 2021 už včera vyšel Office LTSC s dlouhodobou podporou určenou pro velké podniky a státní správu. Podporu však Microsoft zkrátil ze sedmi na pět let. Stejným způsobem osekal i licence na Windows (11) LTSC.

Diskuze (49) Další článek: Alza ruší věrnostní program Alzáci. Skončí v říjnu, získané body za rok propadnou

Témata článku: Windows, Microsoft, Software, Microsoft Office, Outlook, Licence, Excel, Předplatné, LibreOffice, PowerPoint, Česká republika, Kancelářský balík, Office, Mac, Word, Domácnost, DolarStudio, zodpovědné za hru Gears Tactics chystá zbrusu novou sci-fi značku

Studio, zodpovědné za hru Gears Tactics chystá zbrusu novou sci-fi značku

Po úspěchu skvělé strategie ze světa Gears se Splash Damage chystá na svůj další projekt.

Michal Maliarov
Byznys
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály