Kancelář od Software602 se dostává na počítače od firem ProCA a Libra

Úspěšný tah na domácím trhu může znamenat desetitisíce nových instalací 602Pro PC ročně.
Prakticky jediným, zato však velice významným domácím spojencem firmy Software602 z rodiny producentů hardware jsou „podniky skupiny AAC“, tj. firmy ProCA a Libra. Ty vykazují na rozdíl od svého dnes asi největšího rivala AutoContu, ale i firem Comfor či velkých značek typu Compaq, Dell či HP určitý trvalý odstup od značky Microsoft, který jen zvýraznili posledním podpisem smlouvy se Software602. Podle ní se bude od září letošního roku na počítače těchto značek (a zřejmě i značky Vikomt, byť toto není ze zprávy zcela jasné – Vikomt byl ale nedávno pohlcen AAC) předinstalovávat balík 602Pro PC Suite. Tento program je v ceně počítače, tj. nijak ji nezvyšuje; komerčně se prodává za 2000 Kč, byť je ale také volně šířen na různých CD-ROM ve své ostré verzi pro domácí použití zdarma. Firma uvádí, že produkt si do dnešního data registrovalo skoro 40 000 uživatelů.

Živě komentuje: domnívám se, že kdyby tento postup zrealizovala firma Software602 již před třemi lety s balíkem 602proPC (tj. poskytnutí k dispozici domácnostem zdarma, podstatné snížení komerční ceny a šíření ostré, nikoli trial verze „všemi kanály“), byl by její tržní podíl podstatně větší. A o nic jiného domácímu softwarovému producentovi (resp. jakémukoli producentovi kancelářského software, jinému než Microsoft) v současné době nemůže jít – plán získat tržní podíl proti Office a ještě na tom výrazně profitovat, je asi z říše snů.

V profesionálních (podnikových) řešení je Microsoft stále stejně pevný, ale přesto na trhu cosi vře; jenomže o tom dobře ví i softwarový gigant a reaguje. Sun Microsystems koupila Star Office a hodlá tento dost slušný produkt uvést na trh také zdarma, po jeho dalším vylepšení. K dispozici jsou i další kancelářské balíky zdarma, zejména pro Linux. Hovoří se o využívání aplikací přes Internet, tj. bez lokální instalace – každopádně už dnes platí (a to neplatilo před třemi lety, kdy mohla být šestsetdvojka první), že kancelářský balík můžete mít zdarma, pokud chcete a pokud vám nevadí určitý kompromis. Nabídka od Software602 je dobrá především v tom, že se jedná o český balík; pochybuji o tom, že cizí kancelářské balíky někdo zadarmo zlokalizuje; není to však už nabídka výjimečná či neodolatelná, a navíc se i v ní bude obchodní model budovat hodně těžko.

Diskuze (3) Další článek: Parametry pro dosový stroj

Témata článku: Microsoft, Libra, DOS, Kancelářský balík, Trial, Producent, Kancelář, Profesionální podnik


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 254

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu