AMD | Grafické karty

Kampaň začíná. AMD ukázalo první obrázek Radeonu RX 6000

Zdroj: AMD
Kampaň začíná. AMD ukázalo první obrázek Radeonu RX 6000 | Zdroj: AMD

Do odhalení nové generace grafických karet od AMD zbývá ještě šest týdnů, americká společnost už ale pomalu rozjíždí marketingovou kampaň. Na Twitteru ukázal, jak bude vypadat některé z nových Radeonů RX 6000.

Obrázek ukazuje velkou dvouslotovou kartu s masivním žebrováním, třemi ventilátory a dvěma napájecími osmipiny. Definitivně se tak potvrzuje, že AMD opouští turbíny a nasazuje tradiční axiální větráky. Napájení pak indikuje, že příkon se vejde do 375 W.

AMD v tweetu uvedlo i souřadnice 8651-9841-1639 na kreativním ostrově ve hře Fortnite, kde je vidět model karty ze všech stran. Potvrzeny jsou tak i konektory. Referenční verze ponese jedno HDMI, jedno USB-C a dva DisplayPorty. Verze rozhraní ale neznáme.

Z oficiálních informací dále víme to, že čipy ponesou označení Navi 2x a využívají novou architektur RDNA 2. Oproti současným kartám RDNA / Navi 1x / RX 5000 přinesou o 50 % vyšší energetickou účinnost, takže při stejné spotřebě budou o polovinu výkonnější. Budou také plně podporovat DirectX 12 Ultimate včetně hardwarově akcelerovaného ray tracingu a technologií variable rate shading, mesh shading a sampler feedback, které umí efektivněji využívat výkon GPU a paměti.

K oficiálnímu představení dojde 28. října. Do té doby se pravděpodobně dočkáme dalších „teaserů“.

Váš názor Další článek: Jak pracovat efektivněji ve Windows 10: Tipy na ušetření cenných sekund

Témata článku: Hardware, AMD, Grafické karty, Twitter, DirectX, Fortnite, Radeon RX 6000, GPU, Kam, Obrázek, Radeon, KampaňRecenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Pokud si rádi tisknete rodinné fotografie z pohodlí domova, zbystřete: Epson nabízí inkoustovou tiskárnu s více barvami a velkými zásobníky.

Adam Vágner
EpsonTiskárnyTesty
Fráze „Ok, Google” zřejmě brzy nebude pro Asistenta nutná. Otázka, zda je to dobře
Martin Miksa
Hlasový asistentHlasové ovládáníGoogle Assistant