Micron | Úložiště

Kamerám už jen tak nedojde místo. Micron vyrobil první microSD kartu s kapacitou 1,5 TB

Necelého půl roku od spuštění sériové výroby 176vrstvých flash pamětí se tato novinka dostala i do microSD karet. Stojí na nich i Micron i400, první paměťovka tohoto formátu s kapacitou 1,5 TB. Terabajtové karty se začaly vyrábět na jaře 2019, kdy je jako první vedle Micronu představil i konkurenční SanDisk (WD).

Ani ty ale rozhodně nejsou běžně dostupné a v Česku je prakticky neseženete. Na Amazonu stojí od 180 eur (4500 Kč). Kolik bude stát a kdy přijde Micron i400, zatím nevíme. Cena ale klidně může atakovat deset tisíc.

Tím spíš, že americký výrobce ji ani necílí na běžný spotřebitelský trh, ale chce oslovit hlavně firmy, které by kartu využily pro záznam z bezpečnostní kamer. Micron i400 má uchovat až čtyři měsíce videa, což ale bez znalosti rozlišení, frekvence nebo datového toku je jen takové hausnumero. Zajímavější je fakt, že karta má být dimenzovaná na nepřetržitý záznam 24/7 a v takové zátěži vydrží pět let.

Micron neuvádí ani další specifikace. Podle značek na kartě ale víme, že podporuje rozhraní UHS-I s přenosovými rychlostmi až 104 MB/s. Spadá to třídy U3 slibující sekvenční zápis videa rychlostí minimálně 30 MB/s a A2 určující, že náhodné čtení dosáhne výkonu alespoň 4000 IOPS a zápis pak 2000 IOPS.


Nejoblíbenější 512GB microSD karty

microSD 1000 GB QD101 microSD 1000 GB QD101
nabízí 4 obchody za ceny od 5 049 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené 512GB microSD karty


Diskuze (14) Další článek: Další komunikátor nabídne prémiovou verzi. Snapchat Plus za peníze ukáže více informací o kamarádech

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,