Seznam.cz | Vyhledávače | Firmy.cz

Kam dnes zajít na oběd? Seznam.cz a Firmy.cz nově zobrazují u restaurací aktuální denní menu

Seznam přidal užitečnou funkci do své služby Firmy.cz. Nově v rámci informací o podniku zobrazuje denní menu restaurací pro aktuální den.

Seznam novinku představil na stránce Vychytávky, které nově umíme. Zde uvádí: „Nově je možné si na Firmy.cz prohlédnout i nabídky denního menu v restauracích. Ty se zobrazují nejenom ve firemních profilech, ale i přímo ve výsledcích vyhledávání.“

Jak to funguje v praxi

Pokud si na webu Firmy.cz otevřete nebo vyhledáte nějakou restauraci, najdete v levé části stránku s mapou a v pravém panelu podrobnosti o daném podniku. Kromě adresy, kontaktních informací a otvírací doby je k dispozici popisek, pod kterým následuje denní menu pro aktuální den.

Jestliže se budete chtít podívat na denní nabídku na další dny, nasměruje vás odkaz na stránku podniku na webu Meníčka.cz. Předpokládáme proto, že Firmy přebírají informace z tohoto webu, kam je zadávají provozovatelé příslušných restaurací.

Dalším místem, kde se můžete podívat na aktuální denní nabídku, je samotný vyhledávač Seznam.cz. Zadáte-li do vyhledávání název podniku, zobrazí se vpravo od výsledků jeho karta s podrobnými informacemi, včetně menu pro daný den.

Poněkud překvapivě není zobrazování denní nabídky integrováno do služby Mapy.cz. Zde zatím (?) mají uživatelé dvě cesty, jak zjistit, co bude dnes k obědu – buď mohou přes odkaz navštívit web daného podniku, nebo si otevřít jeho stránku na Firmy.cz.

Diskuze (6) Další článek: Překvapení od Jeepu: automobilka chystá terénní elektrické kolo pro extrémní dobrodružství

Témata článku: Web, Seznam.cz, Mapy, Vyhledávače, Cestování, Firmy.cz, Restaurace, Vychytávka, Podnik, Oběd, MenuJak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Neoznámená Castlevania Advance Collection dostala další rating

Neoznámená Castlevania Advance Collection dostala další rating

Před pár týdny dostala tato kolekce rating v Austrálii, následovala Korea. Dnes se objevila i v databázi tchajwanské společnosti.

Martin Nahodil
ÚnikCastlevania
Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

Youtuber vyhrál sázku nad fyzikem. Vozidlo poháněné větrem opravdu může jet rychleji, než je rychlost větru

** Může se objekt poháněný větrem pohybovat rychleji než vítr? ** Youtuber Muller tvrdí, že ano. Fyzik Kusenko, že nikoli ** Uzavřeli proto sázku o deset tisíc dolarů. Jak to dopadne?

Karel Kilián
Fyzika