Windows | Android | Open source | iOS

Kalkulačku z Windows 10 si můžete užít i v telefonu. Vyšla verze pro Android a iOS

Microsoft před několika měsíci uvolnil kalkulačku z Windows jako open source, čehož se chytla komunita. Nyní přichází vývojáři z Uno Platform, kteří aplikaci portovali na Android a iOS.

Předělání aplikace se ale neobešlo bez problémů, byť na první pohled vypadá moderně, zahalená v aktuálním Fluent Designu. V jádru je to ale poměrně stará aplikace a tak přenesení aplikace nebylo zcela jednoduché. Výsledek ale vypadá téměř identicky, jako na počítačích, chybí pouze různé efekty průhlednosti.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Aplikace vypadá téměř, jako na Windows.

Funkčně nechybí, kromě klasické kalkulačky, ani nejrůznější převodníky měn či jednotek, což je ostatně hlavní výhoda produktu a důvod, proč Windows (reps. Uno) kalkulačku používat. Prozatím je v betaverzi a například některé animace nejsou zcela plynulé, používat ji lze ale bez problémů. Celý projekt navíc autoři dali na Github.

Aplikaci můžete stahovat jak pro Android, tak iOS, na obou platformách je ale prozatím ve fázi předběžného přístupu. Dostupná je i skrze webové rozhraní, ve většině prohlížečů (kromě Edge) ale může být problém s načítáním či vykreslováním.

Zdroj: XDA Developers

Diskuze (48) Další článek: Předvedeme vám největší novinky v Apple iPadOS 13. Oddělení od iOS dává smysl

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Windows 10, Android, Open source, iOS, Fluent Design, Windows +, Telefon, NVE, Kalkulačka, Android a IOS, XDA Developers, Win +, Aplikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5