Microsoft | Windows 10 | Aktualizace

Kalkulačka pro Windows 10 dostane nové funkce. Dokáže běžet nad ostatními okny

Softwarový inženýr Microsoftu David Grochocki se na Twitteru pochlubil novými funkcemi aplikace Kalkulačka, na kterých aktuálně pracuje. „Jednou z uživateli nejžádanějších funkcí Kalkulačky je schopnost pracovat nad ostatními okny. Již brzy to budete moci udělat!“ uvedl.

Grochocki přidal ke svému tweetu video, ve kterém prezentuje nové funkce. V první části ukazuje minimalistický kompaktní režim, v němž aplikace zabírá jen zlomek své původní velikosti. V tomto zobrazení lze však provádět pouze základní aritmetické operace. V další části pak ukazuje, že Kalkulačka může zůstat zobrazena nad okny ostatních aplikací.

Inovace pro Kalkulačku

Kalkulačka tedy dostane novou funkci „Vždy navrchu“, díky které se okno aplikace zobrazí v nad ostatními okny a bude tak neustále viditelné. Uživatel má možnost režim dle potřeby aktivovat, nebo deaktivovat. V tomto módu jsou k dispozici veškeré funkce kalkulačky a současně je možné pracovat s aplikacemi „pod ní“, aniž by zmizela z dohledu.

Nová verze aplikace s uvedenými funkcemi bude na počítače s operačním systémem Windows 10 šířena formou aktualizace přes Microsoft Store. V tuto chvíli není znám přesný termín, kdy by měla být vypuštěna, nicméně údajně by to mělo být poměrně brzy.

Otevřený kalkulátor

Microsoft se poslední dobou etabluje jako jeden z největších hráčů v open source komunitě. Nedávno otevřel Kalkulačku pro Windows 10 na Githubu pod licencí MIT. Tento krok umožnil vývojářům podílet se na vývoji aplikace nebo používat její kódy pro své vlastní projekty.

Kalkulačka je nesporně populární aplikace, která je nativní součástí všech verzí operačního systému Windows. Kromě verze pro Windows je k dispozici také jako webová aplikace a pod názvem Uno Calculator též pro mobilní operační systémy Android a iOS.

Diskuze (25) Další článek: Linus Torvalds oznámil konec disket v Linuxu. Českému vývojáři totiž došly mechaniky

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Android, Aktualizace, Microsoft Store, November 2019 Update, Kalkulačka, Aplikace, Operační systém, Okno, Funkce, Win +, Nová funkce, Windows +


Určitě si přečtěte

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 31

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 126

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11