Microsoft | Windows 10 | Aktualizace

Kalkulačka pro Windows 10 dostane nové funkce. Dokáže běžet nad ostatními okny

Softwarový inženýr Microsoftu David Grochocki se na Twitteru pochlubil novými funkcemi aplikace Kalkulačka, na kterých aktuálně pracuje. „Jednou z uživateli nejžádanějších funkcí Kalkulačky je schopnost pracovat nad ostatními okny. Již brzy to budete moci udělat!“ uvedl.

Grochocki přidal ke svému tweetu video, ve kterém prezentuje nové funkce. V první části ukazuje minimalistický kompaktní režim, v němž aplikace zabírá jen zlomek své původní velikosti. V tomto zobrazení lze však provádět pouze základní aritmetické operace. V další části pak ukazuje, že Kalkulačka může zůstat zobrazena nad okny ostatních aplikací.

Inovace pro Kalkulačku

Kalkulačka tedy dostane novou funkci „Vždy navrchu“, díky které se okno aplikace zobrazí v nad ostatními okny a bude tak neustále viditelné. Uživatel má možnost režim dle potřeby aktivovat, nebo deaktivovat. V tomto módu jsou k dispozici veškeré funkce kalkulačky a současně je možné pracovat s aplikacemi „pod ní“, aniž by zmizela z dohledu.

Nová verze aplikace s uvedenými funkcemi bude na počítače s operačním systémem Windows 10 šířena formou aktualizace přes Microsoft Store. V tuto chvíli není znám přesný termín, kdy by měla být vypuštěna, nicméně údajně by to mělo být poměrně brzy.

Otevřený kalkulátor

Microsoft se poslední dobou etabluje jako jeden z největších hráčů v open source komunitě. Nedávno otevřel Kalkulačku pro Windows 10 na Githubu pod licencí MIT. Tento krok umožnil vývojářům podílet se na vývoji aplikace nebo používat její kódy pro své vlastní projekty.

Kalkulačka je nesporně populární aplikace, která je nativní součástí všech verzí operačního systému Windows. Kromě verze pro Windows je k dispozici také jako webová aplikace a pod názvem Uno Calculator též pro mobilní operační systémy Android a iOS.

Diskuze (25) Další článek: Linus Torvalds oznámil konec disket v Linuxu. Českému vývojáři totiž došly mechaniky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,