Microsoft | Windows 10 | Kalendář

Kalendář ve Windows 10 čeká velká aktualizace. Dostane nový editor a podporu grafických témat

První náhled aplikace Kalendář, která je součástí operačního systému Windows 10, se objevil v testovacím sestavení číslo 19564 již v únoru tohoto roku. Od té doby uplynulo bezmála půl roku, kdy se zdánlivě téměř nic nedělo. Nyní server Windows Report přinesl další informace o připravovaných vylepšeních.

V oblasti kalendářových aplikací nemá smysl objevovat kolo, takže se vývojáři zaměřili především na vylepšování uživatelského zážitku. Připravili čistější a přehlednější rozhraní, které bude možné změnit pomocí více než třiceti grafických témat.

Vyleštěný Kalendář

Microsoft slíbil, že bude každý měsíc do beta verze aplikace přidávat nové funkce. Aktuálně největší novinkou je vylepšený textový editor, sloužící primárně k zadávání popisu události. Zatímco ve stávající stabilní verzi podporuje pouze zadávání prostého textu, v testovacím sestavení nabídne mnohem víc.

V podstatě se bude jednat o plnohodnotný (byť stále základní) textový editor, ve kterém je možné měnit font, velikost písma, řez, barvu textu a jeho zarovnání. Chybět nebudou ani odrážkové seznamy či možnost vložení hypertextového odkazu.

Další chystané novinky si představíme v bodech:

  • V Kalendáři se konečně objeví funkce vyhledávání.
  • Vylepšené zobrazení: měsíční pohled bude obsahovat podokno agendy, v němž budou zobrazeny události zvoleného dne.
  • Zjednodušený formulář pro zadání nové události do kalendáře.
  • Přepracovaná navigace mezi účty: navigační podokno účtů bude ve výchozím stavu sbalené, takže zbyde více místa pro zobrazení událostí.

Testovací verze aplikace Kalendář je k dispozici pouze uživatelům zapojeným do programu Windows Insider. Ti mají v aplikaci k dispozici přepínač Vyzkoušejte náhled, kterým si mohou aktivovat testovací sestavení. Stejně snadno se mohou kdykoli vrátit ke stávajícímu provedení.

Diskuze (7) Další článek: Onemocnění COVID-19 může způsobovat velmi vážná poškození mozku, varují britští vědci

Témata článku: Microsoft, Windows 10, Aktualizace, Windows Insider, Kalendář, Windows Report, Textový editor, Aplikace, Zobrazení, Náhled, Win + N, Události, Sestavení, Zadávání