Google | G Suite | Kalendář

Kalendář Google zjednodušuje zadávání podrobností při plánování schůzek a událostí

Webová aplikace Kalendář Google přináší po dvou drobných změnách rozvržení z minulého týdne další novinku. Ta by měla usnadnit přidávání podrobností o plánovaných schůzkách, akcích a událostech, informuje Google na stránkách G Suite Updates.

Zásadní změna spočívá v zobrazování více položek v základním (vyskakovacím) dialogovém okně pro založení nové události. Zatímco dosud byla řada voleb dostupná až po klepnutí na tlačítko Další možnosti, nyní budou některé z nich k dispozici hned.

Jednodušší plánování

Novou událost lze ve webovém kalendáři založit klepnutím na příslušný den a čas. Zobrazený dialog však dovoloval zadání jen základních informací, jako je název, datum nebo čas. Ostatní položky bylo možné vložit až v dalších možnostech.

Nově budou v rámci plovoucího okna k dispozici tyto funkce:

  • Oprávnění hostů: možnost udělit hostům práva k prohlížení seznamu pozvaných, pozvání dalších účastníků nebo k úpravě události.
  • Přílohy: nově bude možné přidávat přílohy přímo vedle popisu události.
  • Náhled kalendáře: ze základního dialogu půjde vybrat barvu události, přizpůsobit oznámení, nastavit čas jako volný/nedostupný a změnit viditelnost události.

Vylepšení se dále dočkalo vyhledávání vhodného času, kdy se v náhledu překrývají kalendáře všech pozvaných účastníků. Díky tomu bude snadnější nalezení termínu, kdy mají všichni volno. Nové funkce jsou aktivovány uživatelům v rámci G Suite počínaje 13. červencem.

„Díky těmto změnám budete nyní moci do události kalendáře přidat všechny potřebné informace z jednoho okna, aniž byste museli klikat na „Další možnosti“ – ušetříte tím ještě více času při plánování,“ uvádí Google v popisu provedených změn.

Diskuze (3) Další článek: Na Mars to vezměme přes Venuši, doporučují vědci

Témata článku: Google, Software, G Suite, Kalendář, Plánování, Události, Zadávání, Schůzka, Klepnutí, Podrobnost, Nová událostTýden Živě: Google ruší mobilní Android Auto a navigace Mapy.cz stále pokulhává
David PolesnýJakub Čížek
Android AutoMapy.czTýden ŽivěVideo
Tip: Jak stáhnout ISO Windows 11 a nainstalovat jej na „libovolný“ počítač?
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

Anatomie kybernetické apokalypsy krok za krokem. Co se v pondělí stalo ve Facebooku?

** Včera odpoledne Facebook postihl rozsáhlý výpadek ** Tentokrát jej experti pečlivě zmapovali ** Projdeme si ho krok za krokem a vysvětlíme jednotlivé etapy

Jakub Čížek
VýpadekFacebookSociální sítě
Revolut Bank míří do Česka. Co to znamená pro stávající uživatele?
Lukáš Václavík
FintechRevolutPlacení mobilem
Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

Nanometry jsou jen marketing. Intel proto přejmenoval výrobní procesy, aby dohnal konkurenci

** Z 10nm výroby se rázem stal „Intel 7“, ze 7nm bude „Intel 5“ ** Reaguje na konkurenci s méně konzervativním značením procesů ** Jak budou vypadat čipy budoucnosti?

Lukáš Václavík
ArchitekturaTranzistoryIntel
Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

Jak zkrotit běžící procesy ve Windows? Našli jsme 7 nejlepších bezplatných nástrojů

** V operačním systému Windows běží desítky procesů ** Pomocí k tomu určených nástrojů je můžete dostat pod kontrolu ** Našli jsme 7 nejlepších bezplatných aplikací

Karel Kilián
TipyNejlepší programyWindows
9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

9 nejlepších českých webů, kde lze stáhnout filmy a seriály

** Když selžou legální zdroje, můžete se zkusit obrátit na služby pro stahování souborů ** Ulož.to není zdaleka jediné, které nabízí videoobsah ke stažení ** Konkurenční služby nabízí levnější placené účty

redakce
TipyHudba, filmy, seriályWeb