Google | Aktualizace | Kalendář

Kalendář Google vylepšuje e-mailové pozvánky. Mají modernější design a lépe indikují změny

Kalendář Google vylepšuje e-mailové pozvánky. Mají modernější design a lépe indikují změny

Pokud v Kalendáři Google pozvete na schůzku či událost další účastníky, přijde jim e-mailem pozvánka, která už dlouhá léta vypadá úplně stejně. Nic proti tomu – e-maily s pozváním jsou relativně přehledné a snadno z nich vyčtete vše podstatné: o jakou událost se jedná, v jakém čase se koná, kde a kdo ji pořádá.

Google však došel k závěru, že je potřeba přinést v tomto směru svěží vítr. Oznámil proto modernizaci e-mailových pozvánek, přičemž největší změnou proti původnímu designu je uspořádání obsahu těla zprávy do dvou sloupců.

Klepněte pro větší obrázek Původní verze pozvánky Kalendáře Google

Modernizované pozvánky Kalendáře Google

Nutno uznat, že nové provedení je poměrně přehledné – na prvním místě je název události, datum a čas. Následuje seznam pozvaných hostů a tlačítka, jejichž prostřednictvím lze na pozvánku reagovat – tedy akceptovat ji, odmítnout, nebo odpovědět „možná“.

Níže jsou pak další informace, strukturované do dvou sloupců. Zatímco v levé části je popisek (pokud ho organizátor vyplnil), datum, čas a seznam pozvaných hostů, pravá část obsahuje místo dosavadního prostého odkazu lépe viditelné tlačítko pro připojení přes Google Meet, kontakty a případné přílohy.

Klepněte pro větší obrázek 
Nová verze pozvánky Kalendáře Google

„Aktualizujeme rozvržení e-mailů odesílaných prostřednictvím Kalendáře Google. Díky tomu, že jsou klíčové údaje o události lépe dostupné a užitečné, umožňuje tato aktualizace rychleji najít nejdůležitější informace o události a jednat podle nich,“ avizuje Google na blogu Google Workspace Updates.

Na novinku se mohou těšit všichni

Nová verze pozvánek kromě toho podrobněji indikuje případné změny provedené organizátorem: „Když obdržíte e-mail s upozorněním na změnu události, například změnu času nebo místa, zobrazí se jak původní, tak aktualizované informace,“ Provedené změny jsou také zdůrazněné v zeleném rámečku nad obsahem pozvánky.

Nová verze e-mailových pozvánek bude aktivována postupně jak zákazníkům využívajícím řešení Google Workspace, G Suite Basic a G Suite Business, tak i běžným uživatelům. Pro domény s rychlejším přístupem k novinkám je uvolňována od pondělí 13. června, všichni ostatní se dočkají v období od 27. do 30. června.

Váš názor Další článek: Žádný antivirus není propadák. Microsoft Defender podle AV-Testu po dlouhé době lehce zaváhal

Témata článku: Google, Aktualizace, E-mail, G Suite, Google Meet, Google Workspace, Design, Kalendář, G Suite Basic, Události, G Suite Business, Moderní design, Pozvánka, Nová verze, Verze, Sloupec, Google Workspace UpdatesSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě
Studio Gearbox má v tuto chvíli ve vývoji až 9 velkých AAA projektů

Studio Gearbox má v tuto chvíli ve vývoji až 9 velkých AAA projektů

Tvůrci Borderlands rozhodně nemají malé ambice.

Michal Maliarov
Gearbox SoftwareByznys