Kaleidoskop

RSA nekompromisně lobuje tak, aby byli všichni producenti aplikací vyžadujících kódování...
RSA nekompromisně lobuje tak, aby byli všichni producenti aplikací vyžadujících kódování elektronické pošty, nuceni koupit si od RSA technologii (zpravidla jde o e-mailové programy).

Kompromisem mezi malým hendheld PC a notebokem jsou tzv. mini-notebooky, na kterých běží Windows 95, s procesory Pentium poskytují plnohodnotný výkon. Oproti notebookům jsou o poznání menší. Ve světě jsou k dostání mini-notebooky od Toshibi, Hitachi i Mitsubishi.

Pomalé dial-upové spojení je minulostí při použití dvou 56kilobitových modemů zapojených na dvě samostatné telefonní linky. S použitím náležitě upraveného softwaru a modemů od společnosti Diamond, která kdysi koupila výrobce modemů značky Supra, tak dosáhnete závratného připojení k Internetu nebo jen propojení dvou poboček firmy. Nechtěl bych ale posléze platit účty za telefon… Podobná řešení nejsou technicky problematická, více méně stačí jen softwarová podpora.

NEC začíná prodávat Net PC s procesory Pentium na 166 a 200 MHz, 16 až 32 MB RAM, 2 nebo 3,2GB disk.

Marketingově všudypřítomný Intel představil čipset a software do digitálních fotoaparátů. Spolupráce Intelu s výrobci by se měla projevit příští rok v ještě přijatelnějších cenách těchto fotoaparátů.

Nalákat výrobce k používání procesorů K6 se snaží AMD přibalováním větráků k verzím na 200 a 233MHz. Podnítit prodej je na místě – procesory Intel jsou stále ještě propracovanější co do složitých matematických výpočtů, Cyrix se vzpamatoval z nekompatibilit a poměr cena/výkon je jeho procesorů velmi příznivý.

Nejrozšířenějším grafickým "švábem" jsou bezesporu nespočetné varianty firmy S3, která představila nejnovější přírůstek do rodiny Trio – grafické akcelerátory Trio3D.

IBM snížila cena svých pracovních stanic založených na procesorech Intel o rovnou třetinu. "Velká modrá" nabízí pracovní stanice jak na procesorech RISC, tak i Intel. Zákazník má tedy svobodnou volbu platformy, požaduje-li řešení právě od IBM.

Váš názor Další článek: Nebezpečí číhá v Síti aneb Viry na Internetu

Témata článku: Notebooky, Malý producent, Mini PC, Supra, Nejnovější rodina, Mitsubishi, Založený účet, Trio, Softwarová podpora


Určitě si přečtěte

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

DeOldify: Téměř zázračná technologie, která obarvuje 2. světovou válku, nebo vaše fotky z dětství

** Neuronová síť DeOldify obarvuje fotky ** Můžete si ji vyzkoušet sami i bez superpočítače ** YouTube je plný obarvených ikonických videí

Jakub Čížek | 21

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

Starlink podle betatesterů: Rychlejší a levnější než satelitní internet v Česku

** Reddit se začíná plnit zkušenostmi se Starlinkem ** Při přímé viditelnosti dá i 120 Mb/s ** Klasický satelitní internet už teď dalece překonává

Jakub Čížek | 41

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 42


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu