Kaleidoskop

Jižní Korea zablokovala přístup k virtuální komunitě
Jižní Korea zablokovala přístup k virtuální komunitě GeoCities, kde je podle jihokorejské vlády "šířena" severokorejská propaganda. GeoCities je místem pro svobodnou diskuzi libovolného tématu, také si zde můžete zdarma zřídit e-mailovou schránku a webovou domovskou stránku.

Sun začíná do důsledku prosazovat Javu mezi obchodní partnery v tzv. Java Premium Support programu ve dvou úrovních pro běžné obchodní a vysoce výkonné aplikace.

Příští měsíc začne německá firma Quark distribuovat dlouho očekávaný upgrade DTP programu QuarkXPress. Přes nesporné kvality nové verze, o které jsme podrobně informovali před měsícem, zřejme výrazně neovlivní dominantní postavení hlavního konkurenta – Adobe PageMakera.

Bezdrátové sítě pro malé firmy jsou zpravidla realizovány na bázi rádiových vln, NEC však přichází s infračervených řešením bezdrátového spojení na malou vzdálenost rychlostí od 100 do 400 Mbitů/s. Typicky se bezdrátové spojení realizuje v městech, kde hustá zástavba nebo památkový úřad nedovolí stavební práce. Tisková zpráva již nehovoří o hlavním nedostatku infračervené technologie – a tím je velká náchylnost k rušení, napr. hustý déšt, sníh atd.

IBM si jako gigant nemůže dovolit jednostranné zaměření na RISCovou platformu, a proto již dávno nabízí zákazníkum Intellistations s procesory Intel. Nyní jsou k dispozici s nejvýkonnejšími procesory Intel Pentium II a podporou AGP (Accelerated Graphics Port). Že jde o velmi solidní pracovní stanice dokazuje výčet minimálních parametrů: 64 MB RAM, 4 GB HDD.

"Ráno si vyzvednu svého Indiho na vrátnici." Studentka MITu mi před lety po Internetu tvrdila, že si na kolejích může za "drobný poplatek" zapůjčit jmenovaný počítac od SGI… Dost však s "pomluvami". Kazdopádne tato prestižní univerzita koupila od Digitalu "serverovou farmu" sestávající ze 7 počítačů s procesory Alpha o celkové výpočetní kapacitě 26 Gflops (jeden gigaflop znamená jednu miliardu výpočtů s plovoucí cárkou za sekundu).

Nikdo, tedy ani Java, se nevyhne standardizaci. Sun připravil specifikace Javy jakožto e-mailového klienta. Přesné specifikace jsou k dispozici zde.

Váš názor Další článek: Levné daňové zákony v hypertextu pro Windows

Témata článku: , , , , , , , ,