K přihlašování k síti přes telefonní linku se neprovede přihlašovací protokol (Login Script)

Pokud se připojujete ke vzdálené síti (do domény Windows NT) z počítače s Windows 98 přes telefonické připojení sítě, může nastat chyba při připojování.
Pokud se připojujete ke vzdálené síti (do domény Windows NT) z počítače s Windows 98 přes telefonické připojení sítě, může nastat chyba při připojování s následujícím hlášením:

„Nebyl nalezen žádný doménový server pro ověření vašeho hesla“

Neprovede se navíc přihlašovací předpis (login script), což může způsobit nefunkčnost či nedisponibilnost řady dalších síťových zdrojů.

Příčinou ze zřejmě síťová karta, přítomná ve vašem počítači, ale nepracující z toho důvodu, že počítač není fyzicky přes tuto kartu připojen k síti LAN (připojuje se přes modem k Internetu či vzdálené síti). Při startu Windows operační systém automaticky kontroluje síťovou kartu a snaží se přes ni připojit k síti; pokud je karta takto nakonfigurována, pokusí se Windows 98 připojit k doméně Windows NT, což v tomto případě samozřejmě selže. Během práce se pak už Windows 98 neumějí připojit znovu k další doméně Windows NT, ani při připojení modemem.

Nejjednodušším řešením je fyzicky síťovou kartu vyjmout z počítače – pokud je váš počítač samostatný, nemá přítomnost síťového adaptéru v něm žádný kladný význam a může dělat jen těžkosti, jako je tato a podobné. Pokud se s počítačem občas do sítě LAN připojujete (např. může jít o notebook, nebo i o stolní počítač, který často převážíte), vytvořte dva hardwarové profily, jeden označte jako „V síti LAN“ a druhý jako „Osamocený počítač“, a v tomto druhém profilu vypněte ve Správci zařízení činnost síťové karty.

Váš názor Další článek: DiskClone naklonuje váš disk

Témata článku: Windows, Síť, Script, Lin, Síťová karta, Přihlašování, Login, Linka, SCR, Síťové karty, Doménový server, Tel, Protokol, Seti, Log


Určitě si přečtěte

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

20 let nám vědci slibují revoluční baterie, ale revoluce se pořád nekoná

** Technologie baterií se stále zlepšuje, ale žádné revoluce se nekonají ** Nejpopulárnějším typem baterií je Li-ion ** Efektivní baterie se stávají důležitější s příchodem elektromobilů

Karel Javůrek | 95

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 146

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně