JVC a Motorola vyvíjejí domácí bezdrátovou síť pro video

Firmy Motorola a japonská JVC vyvíjejí bezdrátovou síť pro domácí audio-video systém.
Firmy Motorola a japonská JVC vyvíjejí bezdrátovou síť pro domácí audio-video systém. V současné době nemáme mnoho informací o této technologii. Jisté však je, že to není Bluetooth či kompatibilní technologie, která je naprosto nevhodná pro přenos videosignálu nebo pro vysokorychlostní přenos dat. Zatím tento nový systém vypadá jako jakýsi druh bezdrátové IEEE1394 (FireWire) sítě. Jisté experimenty prováděly i firmy Canon a NEC. Klasické FireWire se začíná používat jako domácí AV standard (HAVi) pro digitální přenos obrazu i zvuku.Kromě toho firma JVC nabízí bezdrátové LAN produkty, založené na 10 Mb/s Ethernet standardu, používající infračervený přenos dat. Cílovým použitím jsou profesionální přenosy dat.

Živě komentuje: Na poli bezdrátového přenosu dat se mnoho řeklo a poměrně mnoho udělalo. Vzpomeňme infračervený přenos dat, který rychle pokročil od 115 Kb/s SIR k 4 Mb/s FIR (Fast InfraRed), firma Hewlett-Packard přede dvěma roky předvedla na konferenci Infrared Data Association (IrDA) v japonské Ósace přenos rychlostí 16 Mb/s s názvem VFIR (Very Fast IR). Na masový rozvoj se však stále čeká. Snad největší rozmach dosáhl infračervený přenos dat na poli mobilní výpočetní techniky jako notebooky, PDA, handheldy atd. Nejmenoval jsem zde různé firemní standardy (od IBM a dalších).

Bezdrátový přenos dat s využitím rádiových vln již není nejnovější. Nejčastěji se uplatňuje v bezdrátové LAN síti Ethernet. Zde se již dosáhlo rychlosti 11 Mb/s pro lokální přenosy bez přídavné antény.

Toto všechno zatím nestačí na skutečný přenos obrazu a zároveň je (až na infra přenos) příliš drahé na vestavění do domácí audio-video aparatury. Toto použití má svá specifika. Na jedné straně stačí krátký dosah, na druhé straně však musí být přenosový výkon tak vysoký, aby bez problémů zvládl video signál v reálném čase.

Témata článku: Video, Notebooky, Motorola, Domácí síť, Krátký dosah, Reálná rychlost, Fast, Vysoký dosah, Vestavěná anténa, Profesionální notebook, Profesionální použití, Přenos, Firewire, Reálné použití, Domácí použití, Vera

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 229

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

Black Friday 2017: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

Včera | David Polesný | 25

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 29

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a  problémech s kodeky

Bluetoothové patálie: O bezdrátovém přenosu hudby a problémech s kodeky

** Bezdrátový přenos hudby je budoucnost ** K dosažení nejlepší kvality je ale potřeba, aby telefon i sluchátka podporovala správný kodek ** Záleží také na typu souborů s hudbou

17.  11.  2017 | Jakub Michlovský | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje