jv16 PowerTools: Vše, co potřebujete k údržbě počítače

Správa, oprava, čištění, odinstalování, optimalizace, zálohování. S tím vším si poradí výkonný, funkčně extrémně bohatý a česky hovoří program jv16 PowerTools. Nyní ve verzi 3.

Aplikace jv16 PowerTools je v podstatě obsáhlým balíkem dlouhé řady různých nástrojů určených pro údržbu počítače. Obsahuje prakticky vše, na co si vzpomenete. Do určité míry pochopitelně supluje nativní dovednosti Windows, ovšem i tyto systémové nástroje vylepšuje a dodává ve svém přehledném a jednoduchém provedení.

Velkou výhodou přitom je, že vše naleznete na jednom místě se stejnou filosofií ovládání. Program je navíc kompletně v češtině, takže je přívětivý pro začátečníky, kterým nabídne speciální rozhraní, ale své si v něm najdou rovněž zkušení uživatelé. Co vše jv16 PowerTools nabízí a co nového ve verzi 2013 přináší?

Dva druhy rozhraní

Po instalaci, výběru české lokalizace a během prvního spuštění programu budete dotázáni, zda si přejete pracovat ve stručném rozhraní, nebo jako zkušený uživatel zvolíte plnou nabídku funkcí a možností. Nutno ihned dodat, že tato volba není nikterak fatální, jednak můžete mezi rozhraními rychle přepínat, jednak mezi nimi až zase takový rozdíl není.

Klepněte pro větší obrázek
Výběr jazyka. Nechybí zde ani čeština.

Stručné nastavení jen začátečníka uchrání od některých problematických funkcí, které by v neznalých a nepovolaných rukou mohly napáchat škody, které např. při zásazích do registru Windows nutně vznikají. Při prvním spuštění program rovněž detailně prověří systém, čímž si udělá o něm obraz a další kroky a opravy jsou o to rychlejší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volba prostředí a počáteční sken systému.
 

Jedno okno, několik záložek

Již při letmém pohledu na okno aplikace je zřejmé, že nabízí jednoduché a přehledné prostředí, které je rozděleno do několika tematických (funkčních) skupin. Nejdůležitější nástroje naleznete ihned v té první s názvem Základní, dále můžete využít schopnosti funkcí pro práci s registrem, soubory či systémem.

Klepněte pro větší obrázek
Základní nabídka programu.

Nezbytným prvkem zde je možnost tvorby a obnovy zálohy pro případ, že dojde v důsledku užívání programu k negativním zásahům do systému, a najdete tu rovněž log pro záznam veškerých aktivit uživatele. Grafické ztvárnění prostředí je celkem líbivé a pohyb po něm velice svižný, přeci jen se jedná o jednoduchý program.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hledání závad systému a nabídka jejich řešení.
 

Čištění a opravy

Vyčistit a opravit počítač, tak se jmenuje hlavní dovednost v základní nabídce programu. Dlouhým skenem prověří hlavní neduhy systému v podobě prázdných cest v registru, chyb v souborech, špatně odinstalovaného softwaru atd. Na závěr pak vyhodí výsledek, který si může uživatel dopodrobna prohlédnout a nalezené chyby nechat opravit.

Klepněte pro větší obrázek
Dostupné nástroje pro práci s registrem.

Netřeba přitom dodávat, že podobné zásahy můžou mít sice na systém blahodárný vliv, ale mohou způsobit také jeho pád. Jv16 PowerTools ale poměrně dobře vyhodnocuje nalezené chyby a pravděpodobnost jeho špatného úsudku a ohrožení chodu a stability Windows tak není příliš vysoká.

Každopádně tento model, kdy dochází k prověření, vyhodnocení a následnému opravení, uklizení, vyčištění, je typický pro většinu nástrojů obsažených v aplikaci. V základní nabídce lze ještě spravovat automaticky spouštěné programy, pořádně odinstalovat software, uklidit počítač od dočasných souborů, nebo optimalizovat jeho výkon.

Práce s registrem a nástroje souborů

Základním nástrojem pro práci s registrem je pochopitelně jeho správce. Zásahy přímo do kódu jsou ale pro většinu uživatelů španělskou vesnicí, takže se musí spolehnout na pomoc dalších dílčích nástrojů typu vyhledávače, čističe, komprimátoru, monitoru a informátoru. Tyto nástroje navíc mohou využít i odborníci, protože manuální pohyb po registru usnadní.

Klepněte pro větší obrázek
Nástroje souborů

Záložka s nástroji souborů obsahuje rovněž kvantum vyhledávačů a čističů. Přítomný je užitečný hledač duplicit, organizátor souborů a funkce pro jejich hromadné přejmenování. Užitečné jsou také funkce pro slučování a rozdělování souborů, stejně jako pro jejich odstraňování během restartování počítače.

Už žádné stopy

Záložka pro nástroje systému do značné míry kopíruje základní nabídku funkcí, ovšem navíc nabízí užitečný automatizační nástroj pro spouštění procesů za určitých podmínek. Jv16 PowerTools může také sloužit coby zametač stop po činnosti v počítači. Umí jak pročistit historii, tak celý systém a pořádně promazat vybranou diskovou jednotku.

Klepněte pro větší obrázek
V podstatě základní nástroje systému.

Bohaté nastavení pro hračičky

Velkou předností programu jsou jeho široké možnosti přizpůsobení. Nastavit si zde můžete v podstatě vše do nejmenších detailů. Samozřejmostí jsou základní úpravy vzhledu a chování aplikace, grafických efektů a zobrazování jednotlivých nástrojů. Přesně určíte, kam má program ukládat data, jakým způsobem má být zabezpečen nebo jak má pracovat se zálohami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Široké možnosti nastavení programu.
 

Novinky ve verzi 2013

Protože jv16 PowerTools s každým rokem přichází s novou dávkou vylepšení a úprav, nejinak tomu je i letos. Předně je program kompatibilní s Windows 8, dále dodává novou generaci čističe registru, o němž autoři tvrdí, že je mnohem výkonnější a zároveň bezpečnější, než jeho předchůdce, a opomenout nelze ani výkonnější a preciznější odinstalátor programů třetích stran.

Klepněte pro větší obrázek
Promazávání historie.

Vylepšen byl také vyhledávač duplicitních souborů, který je nyní rychlejší o celých 70 % a došlo pochopitelně k drobným úpravám celé řady dalších nástrojů. Jv16 PowerTools tak představuje univerzální „vševjednom“ balík, který vychází vstříc jak úplným začátečníkům, tak zkušeným uživatelům.

Přesto oproti konkurenci typu CCleaneru či Advanced SystemCare trpí jednou slabinou. Tou je nutnost zaplatit za licenci nemalých 30 dolarů. Právě kvalita a výkonnost jeho bezplatných konkurentů tak větší expanzi jv16 PowerTools do určité míry omezuje.

 

Diskuze (12) Další článek: Goldmax Panther 4.0: supernotebook s osmijádrem

Témata článku: Software, Tipy, GigaMania, Dlouhá historie, Základní program, Přehledné prostředí, Nalezený soubor, Špatná stabilita, Úplný začátečník, Dočasný soubor, Zkušený uživatel, Základní nastavení, Celá historie, Jednoduchá oprava, Nástroj, Užitečná funkce, Stručné nastavení, Speciální rozhraní, Základní nabídka, Grafické ztvárnění, Jednotlivé nástroje, Nejdůležitější nástroj, Hledač, Základní možnost, Základní úprava, Nejdoporučovanější počítače na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 135

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 42

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF