Juice Pay – internetové placení u nás i bez podpory banky

Nově spuštěný projekt Juice Pay společnosti Citibank umožňuje snadno platit po Internetu za zboží i případě, kdy váš osobní účet neumožňuje elektronické transakce. Vyzkoušet si můžete dokonce kupování zadarmo.
Nově spuštěný projekt Juice Pay společnosti Citibank umožňuje snadno platit po Internetu za zboží i případě, kdy váš osobní účet neumožňuje elektronické transakce. Není nutné uzavírat žádné smlouvy u Citibank ani si zřizovat svůj vlastní účet u Citibank, vše si můžete nakonfigurovat přes Internet a do své vlastní banky budete muset pouze zajít pro povolení inkasa. Juice Pay je určena výhradně pro placení po Internetu, i když fyzicky obdržíte plastovou Juice Pay kartu.

Juice Pay karta není kreditní karta. Není to ale ani tradiční debetní karta. Držitelé karty Juice Pay nemusí být zákazníky společnosti Citibank ani společnosti EuroTel. Juice Pay je zadarmo – držitelé karty nemusí platit žádné roční ani transakční poplatky. Jediným požadavkem je, aby měli v České republice zřízen bankovní účet, ze kterého mohou na kartu Juice Pay převádět finanční prostředky.

Karta Juice Pay je uváděna společně společnostmi Eurotel a Citibank, pro její používání ale není nutné mít mobilní telefon. Tedy ani mobilní telefon s podporou WAPu nebo mobilní telefon u Eurotelu. Juice Pay je přesto integrováno do nového portálu Eurotelu Juice a pomocí WAPu bude v budoucnu možné přes Juice Pay platit.

Zkuste si to!
Pokud si chcete Juice Pay zadarmo vyzkoušet, můžete využít akce TryMe, kterou připravil náš obchod Vltava spolu s autory projektu. Můžete si založit vlastí zkušební Juice Pay účet, na kterém bezplatně získáte kredit 100 Kč, a objednat si na Vltavě speciální cédéčko, unikátní počítačovou hru, knížku o e-mailu nebo MP3 skladbu. Ceny jsou mírné, takže si vyberte vždy více než jedno zboží. Vše včetně poštovného je zdarma, takže se nemusíte bát, že vás to bude něco stát. Vyzkoušejte si tedy elektronické nakupování naprosto bez bolesti a na vlastní kůži.

Jak to celé funguje?
On-line si zažádáte o kartu Juice Pay u společnosti Citibank, přičemž uvedete bankovní účet, ze kterého chcete, aby Citibank čerpala prostředky. Podmínkou je tedy účet u libovolné banky v Česku.

Zadáte svou cílovou balanci – maximální hodnotu – maximální množství finančních prostředků, které si na kartě chcete ponechat, a minimální hodnotu – minimální množství finančních prostředků, které na kartě má zůstat.

Poté musíte ve své bance zařídit inkaso pro Citibank, což umožní periodicky převádět peníze, a to v případě, když vaše prostředky na kartě Juice Pay klesnou pod minimální hodnotu. Dohodnete také prvotní převedení prostředků.

Po obdržení prvotního převodu vydá společnost Citibank Juice Pay kartu společně s PIN kódem, která vám dojde poštou. PIN nikde poštou necestuje, vymyslíte si a hlavně zapamatujete nejméně 8místný kód, který nebude nikde psán.

Jako držitel karty Juice Pay poté můžete nakupovat v elektronických obchodech, které akceptují Juice Pay karty. Nyní to jsou

  • Vltava - vše, co potřebujete pro volné chvíle a pohodový život: knihy, hudbu, MP3, CD-ROM, video
  • Ticketpro - vstupenky na veškeré sportovní a kulturní akce.
  • Čedok - odpoutejte se od všedních starostí a jeďte na dovolenou
  • Comfor – prodej zboží z oblasti výpočetní a komunikační techniky.
Při placení za zboží jste přesměrováni do bezpečné platební brány Citibank (Citibank Payment Gateway), kde uvedete číslo své karty a bezpečnostní kód. Samotný obchod tedy nepřijde s údaji zákazníka vůbec do styku a jen získá informaci o proběhnuté platbě. Bezpečný autorizační mechanismus ověří číslo Juice Pay karty a PIN kód.

Citibank následně ověří stav vašeho účtu, autorizuje platbu a převede peníze elektronickému prodejci v okamžiku dodání zboží.

Jak bezpečný je Juice Pay?

Držitelé karty jsou chráněni unikátním číslem karty Juice Pay a bezpečnostním kódem

Držitelé karty tyto informace poskytují pouze platební bráně Citibank Payment Gateway – nikdy žádnému elektronickému prodejci nebo žádné jiné straně

Společnost Citibank používá ty nejmodernější bezpečnostní technologie, které zahrnují: 128bitovou SSLtechnologii, nejvyšší standart pro přenos internetových dat; 1024bitový RSA Global Server Digital ID; 128bitovou enkrypci/zašifrování i pro 40bitové prohlížeče

Držitelé karty Juice Pay mohou historii svých převodů kdykoliv monitorovat a starat se o svůj Juice Pay účet on-line. Můžete si nechat zobrazit přehled uskutečněných nákupů v daném období, měnit základní nastavení účtu a uprovat požadované zůstatky.

Co to stojí?
Juice Pay je poskytován zdarma, neplatíte žádné poplatky za transakce ani za udržování Juice Pay karty. Nulové jsou nejen náklady, ale i úroky. Prostě peníze na Juice Pay nejsou úročeny. Jedná se tedy spíše o elektronickou peněženku, kterou si stejně jako tu reálnou průběžně z účtu doplňujete. Obchodníka to stojí procenta z uskutečněných transakcí, které se pohybují v obvyklých hladinách.

A co konkurence?
Podobné řešení představila již na Invexu Expandia banka v podobě e-city účtu. Ten funguje na podobném principu, nicméně u něj jsou peníze na účet obchodníka převedeny až v okamžiku potvrzení předání zboží ze strany zákazníka a dopravné je standardně 100 Kč. Platit lze ovšem pouze v rámci e-city. Samotná Expandia banka také umožňuje ve velkém počtu obchodů platit na Internetu, nicméně v tom případě musíte mít u Expandia banky zřízený účet (pochopitelně ale s dalšími výhodami elektronické správy účtu).

Bude to úspěšné?
Těžko říct, Juice Pay má ale všechny argumenty pro to být úspěšným řešením. Sami si můžete stanovovat výši prostředků na účtu, nemusíte měnit bankovní ústav ani nic moc extra zařizovat. Jde to rychle a elegantně. Projekt má ještě nějaké kosmetické nedostatky – občasná chyba skriptu v klientském rozhraní, občas pomalejší odezvy a podobně. Bez chyb je ale zabezpečení transakcí a jistota uživatele, že nesděluje své citlivé osobní údaje každému obchodníkovi, ale jen Citibank prostřednictvím bezpečného spojení.

Důležitá je nyní i ochota ze strany internetových obchodů, kteří budou muset implementovat JuicePay do svých obchodů. Vzhledem k tomu, že se z jejich hlediska princip systému příliš neliší od například Expandia banky, mělo by to být snadno realizovatelné.

Diskuze (18) Další článek: Ze skeneru rovnou na FTP

Témata článku: Prohlížeče, Citibank, Pay, Placení, Zřízený účet, Mobilní telefony v akci, Platební peněženka, Kulturní akce, Podpora, Podobná odezva, Mobilní telefony akce, Podpor, Ban, Balance, Podobná hladina, Internetová banka, Juice, Podobná hodnota, Platební údaj, Uskutečněný nákup, Karta, Osobní účet, Debetní karta, Účet


Určitě si přečtěte

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

Fedora 33 prostě funguje. Linux si zaslouží dobýt laptop, je to ale asi opět marné

** Desktopový Linux funguje a vypadá stále lépe ** Fedora 33 není výjimkou ** Ve stínu Windows a macOS tu vyrostly skvělé alternativy

Jakub Čížek | 156

Jakub Čížek
FedoraOperační systémyLinux
WhatsApp konečně umožní smazat velké soubory z konverzací, aby nezabíraly místo
Vladislav Kluska
WhatsAppFacebookInstant Messaging
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky
Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

Vybrali jsme 12 programovatelných hraček a stavebnic pro děti a jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme stavebnice pro malé caparty i budoucí experty

Jakub Čížek | 10

Jakub Čížek
Stavebnice
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

Nejlepší herní notebooky a pracovní stroje: Když máte více než 20 tisíc

** Když máte na notebook více než 20 tisíc korun, odpadají kompromisy ** Notebooky na práci dostávají tenká kovová těla a styl ** Herní notebooky zvládnou i nejmodernější hry v plné kvalitě

David Polesný | 43

David Polesný
Notebooky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5