Jsou známé ceny nového SQL Serveru 7 – bude to na Oracle stačit?

Výkon, ceny, ale hlavně marketing - tím chce nová verze SQL Serveru (7.0) zvítězit nad silnými soupeři. Ti ovšem označují produkt jako ještě nezralý - uvidíme.
Produkt Microsoft SQL Server 7 byl jednou z centrálních premiér letošního podzimního Comdexu a měl by být velkou zbraní firmy v oblasti náročných podnikových aplikací - poprvé podporuje například služby OLAP pro data warehousing. Zde zatím kralují jiné produkty a mezi nimi trůní Oracle - součástí boje bude určitě i cenová politika.

Standardní pětiuživatelská verze SQL Serveru 7 ("Standard") má stát 1400 USD, desetiuživatelská 2000 dolarů a verze pro 25 uživatelů pak 4000 dolarů. Pro větší organizace a náročnější nasazení je pak k dispozici verze Enterprise, disponující právě podporou pro terabajtové databáze, OLAP a symetrický multiprocessing pro čtyř- a víceprocesorové servery; ta stojí 8000 USD ve verzi pro 25 uživatelů, 11000 USD pro padesátiuživatelskou verzi a 29 000 USD pro dvěstěpadesátiuživatelskou verzi.

Živě komentuje: Zajímavé je, že SQL Server má být konkurentem i vlastnímu programu Microsoft Access díky verzi "mobile", určeným pro malé sítě či mobilní připojení - přece jen jsou technologie SQL Serveru výkonnější a modernější než u Accessu. Přes to, že si nová verze SQL Serveru získala řadu ohlasů a hovoří se o ní jako o podstatném pokroku od verze 6.5, postupuje dopředu i Oracle a další databáze. Microsoft tedy kromě výkonnosti bojuje i cenou, která je nižší než u konkurenčního produktu Oracle. Nicméně, uznání si SQL Server 7 může získat až během několika měsíců praktického provozu, vývoje a testování aplikací.

Váš názor Další článek: Co dělat, když po upgrade z Windows 95 na Windows 98 nefunguje tisk

Témata článku: Oracle, SQL, Cena


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 26

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF