Nevim jestli jsou HDD spolehlivější, ale v každém případě jsou mnohem levnější. 2TB HDD od WD dneska stojí nějakých 1400 korun, nejlevnější 2TB SSD jsem našel kolem za cenu 5000 korun
A teď si to srovnejte třeba pro 12 TB.A u 60 GB zjistíte, že je levnější SSD.A teď co s tím. Jsou dražší nebo levnější? 60 GB je taková kapacita, že se na ní vejde asi tak bambilion knih. Víc normální člověk přece nemůže potřebovat.
12TB jsem našel za cenu kolem 10K, za tu cenu je SSD pouze 4TB takže pořád jsou SSD dražšíAno, malé SSD disky jsou levné, ale jenom proto že malé HDD nikdo nevyrábíA že více než 60GB bežný uživatel nemůže potřebovat? Po instalaci Windows z toho zbyde nějakých 32GB což stačí opravdu pouze na ty dokumenty. Běžný uživatel ovšem v PC skladuje i programy, fotky, MP3 a filmy a tady celkem rychle narazí. Fotky jsou vzhledem k vyššímu rozlišení stále větší, stejně tak u filmů i přes úspornější kodeky velikost roste. Velikost MP3 neroste, ale to není až tak velká položky. I programy zabírají čím dál více místa. Ani nevím kam zmizela doba kdy měly i nejlevnější notebooky 320GB HDD, místo toho tam výrobci dávají 64GB SSD
Neviem ako to ratali, ale tie percenta im nejako nesedia. 600 z 1600 pokazenych diskov je skoro tretina a nie 6% (+- drobne)
Ale oni uz disky meli pred tim nákupem. Očividně to cislo vztahovali ke vsem diskum a nejen k tem novym
Žádný disk bez ohledu na technologii není 100% spolehlivý a riziko je alespoň pro mě vždy příliš velké. Proto už od roku 1997 vše důležité (cenné z důvodů osobních / pracovních) vždy zálohuji, a ze záloh ještě vybírám co bude trvale archivováno. Na svůj HW*, bez jakýkoliv omezení třetích stran (pravidla poskytovatelů, kteří vám účet i s daty zruší klidně na udání bez důkazů, či z plezíru). Mohu uložit jakkoliv choulostivá či naopak € cenná data, osobní i rodinná, nikdo mi je neprohlíží a jsou uspořádání i následně zpracovávána přesně jak chci já, v jakých formátech chci já. Jedná se o ekonomicky náročnější způsob jistě, část dat svěřuji cloudovým službám (jednotky TB) nepopírám, ale za to klidné spaní mi to stojí. Také si neumím představit řešit za ty roky stovky TB on-line, myslím rychlost – spolehlivost připojení, katalogizaci s rychlým dohledáváním (generování sestav pro export / tisk), náhledy (videa, fotky, audio, dokumenty), bleskovou synchronizací dat. Stále mám plný přístup k archivovaným materiálům, které už dávno nejsou na internetu, nejsou běžně dostupné jinak a k takovým, které by mi dnes služby šmahem vymazaly, protože by jistě někoho pohoršovaly či urážely. Ne děkuji.* Proti přírodním katastrofám se pochopitelně jistím redundancí. A proti napadaní nejsou zálohovací / archivační zařízení stále on-line, pro neznalé, trvale připojený ext. disk, int. disk či NAS nejsou bezpečnými zálohami a už vůbec ne řešením pro archiv.
SSD jsou spolehlivější než HDD ? Teoreticky by díky absenci mechanického pohybu měly být a data už jednou zapsaná alespoň neztratit ...To se však neděje a SSD zůstanou při problémech nečitelná .Ovšem s limitací počtu přepisů jsou to SSD kdo je méně spolehlivý .A to jdeme dál cestou snižování životnosti kdy se ztrácí i výhoda rychlostí stejně jako klesá počet fyzicky možných přepisů buněk SSD .Za mne jsou to jednoznačně SSD ,kdo se chová jako nespolehlivé médium .
To by tam taky meli uvest. Neni zase tak dulezite, jestli disk odejde, ale jestli se z nej daji vytahnout data. A zajimave je take to, jakym zpusobem ten disk odejde. Jestli postupne a da se vcas zalohovat, nebo je jednoho konec.
Oni to pouzivaji na serverrch, tam nikdo tahat data z disku nebude. Disky se meni kus za kus
HDD limitovány počtem přepisů nejsou?HDD se opotřebovává mechanicky úplně stejně jako SSD, akorát tam nedochází k průrazu izolace v paměťových buňkách, ale opotřebení povrchu, mechanismů hlaviček a deformaci kvůli tepelným dilatacím.V praxi zjistíte, že moderní velké HDD mají ten počet přepisů dost podobný jako SSD 3-[
Ja všetok HW rozdeľujem do dvoch kategórií.: 1. Ten čo sa pokazí v rámci alebo krátko po záruke 2. Ten čo sa nepokazí (takmer) nikdyA podľa čoho? Jednoduché. Ten HW, ktorého primárnou funkciou je slúžiť používateľovi patrí do prvej kategórie. Ten HW, ktorého primárnou funkciou je zbierať o používateľovi nejaké informácie a posielať ich niekam, patrí do druhej.
Takze treba procesory patri do te Vasi druhe kategorie, tj. mezi HW, jehoz primarni funkci je podle paranoika "zbierať o používateľovi nejaké informácie a posielať ich niekam".To jste napsal peknou kravinu, coz? ;o)
Samozřejmě, že jsou SSD spolehlivější než HDD. Ale je také potřeba kupovat určitou kvalitu - za 50 USD se dá koupit opravdu jenom nějaký křáp a trapná imitace.To je asi jako kdybych dělal "test" jestli si lépe uvařím sám nebo mi lépe uvaří profesionální kuchař, ale měl bych vyhrazeno 100 Kč a následně bych zjistil, že "profesionální kuchaři nevaří lépe než bych si uvařil sám". 😀 😀 😀
To jako za 100 korun nakoupíte suroviny a dáte to kuchaři, kterého zaměstnáváte ve svém podniku a už ho platíte? Ale přesně takhle je to porovnání správně provedeno. (Nebo dáte kuchaři 100 kč za půl hodiny práce a suroviny a energie dodáte sám, vs situace kdy dáte sobě 100 korun na půl hodinu a taktéž nebudete započítávat suroviny)
Aha, a u HDD není třeba kupovat kvalitu?Koukněte se, co Backblaze srovnává - consumer SSD s consumer HDD.
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.