JPEG Resampler: Prostě hromadné úpravy obrázků

Populární, český a freewarový prográmek, který má za úkol dávkově měnit nejrůznější vlastnosti obrázkových souborů, se dočkal verze pro rok 2010. Budete mít o něj zájem?

Funkce a dovednosti JPEG Resampleru sice naleznete v každém lepším editoru či prohlížeči obrázků a digitálních fotek, přesto se nemusí vždy jednat o jednoduché, srozumitelné a bezplatné řešení. Tento program nabízí snadnou orientaci, intuitivní a nenáročné uživatelské prostředí, českou lokalizaci a pro nekomerční užití i nulovou cenu. Pokud se tedy kvůli hromadným úpravám obrázků nechcete prohrabovat nástroji složitých grafických editorů, stáhnutím JPEG Resampleru svůj problém vyřešíte.

Jde rovnou na věc

JPEG Resampler má tu výhodu, že ve své miniaturnosti ke svému běhu nepotřebuje dokonce ani instalaci. Stačí jej tedy po stažení pouze rozbalit a spustit, přičemž následně zvolíte mezi začátečnickým módem a tím pro pokročilé. Bez ohledu na vaše schopnosti zvolte rozhraní pro zkušenější uživatele, které vám nabídne více funkcí a možností nastavení. Zobrazí se tak malé a prostě vybavené okénko, v němž zvládnete všechny operace.

Klepněte pro větší obrázek 
Hlavní a základní okno aplikace.

Po zvolení zdrojových souborů či adresářů (aplikace dokáže pracovat i s obsahem vybraných složek) se můžete směle vrhnout na základní nastavení výstupu, tedy úprav, které pomocí programu chcete provést. Lze takto jednoduše konvertovat mezi jednotlivými grafickými formáty, jejichž podpora se omezuje pouze na ty nejčastěji používané. Dále se dá nastavit zmenšení obrázků podle zvolených kritérií, mezi něž patří např. rozlišení, maximální rozměry, velikost souboru atd.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nastavení výstupního formátu a rozměrů obrázku.

Detailní nastavení a grafické úpravy

Kromě těchto základních parametrů můžete zabrousit i více do hloubky a zvolit kvalitu JPG, míru komprese PNG a další. Pohrát si lze i s grafickou podobou obrázků, kdy na ně můžete hromadně aplikovat nejrůznější filtry (pro zaostřování, změkčení, zesvětlení apod.) či je nechat pozbýt jejich barevnou hloubku. Výsledek se v závislosti na nastavení projeví buďto přímo ve zdrojových obrázcích, nebo se vytvoří celá nová sada upravených souborů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detailnější možnosti výstupu i bonusové funkce programu.

Aby toho nebylo málo, JPEG Resampler nabízí i možnosti přetvoření názvů podle zadaného klíče, vkládání textu, loga či GPS souřadnic a nechá vás i vygenerovat jednoduchý HTML dokument se skupinou obrázků. Je třeba ještě zmínit skutečnost, že aplikaci můžete použít přímo jako prohlížeč grafických souborů, který je ale velice pomalý a těžkopádný, takže se hodí spíše pro upřesnění výběru než k prezentaci fotoalba.

Klepněte pro větší obrázek 
Prohlížení fotek je velice pomalé a neefektivní.

JPEG Resampler je jednoduchý program s jasně vymezeným polem působnosti. Pokud chcete rychle a efektivně změnit základní parametry fotek či obrázků, aniž byste museli zapínat mnohdy těžkopádné grafické editory nebo prohlížeče, je tato aplikace se svou přívětivou licencí a českým prostředím dobrou volbou.

stáhnout program JPEG Resampler 2010 Licence: freeware (pro nekomerční použití), 1,3 MB
Autor: ing. David Macek
Web programu: software.macek.cc


Diskuze (5) Další článek: Microsoft Kinect a Windows Phone 7 se blíží. Podívejte se na reklamy

Témata článku: Software, GigaMania, JPEG, Obrázek, Nejrůznější filtr, Bezplatné řešení, Základní úprava, Fotoalba, Upravený soubor, Pokročilý filtr, Základní program, Základní nastavení, Software na Heureka.czČeské televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

České televize se tak moc bojí videoher, až je to směšné (komentář)

** Jeden z největších obchodů historie se nedostal do hlavních zpráv ** Videohry televizím slouží jen k honění senzací, není to seriózní byznys ** České videohry jsou přitom úspěšnější než jiná kulturní díla

Lukáš Václavík
HryKomentářByznys
Mimořádné aktualizace pro Windows opravují od ledna nefunkční VPN a jiné problémy
Petr Urban
Windows 11Windows UpdateWindows 10Operační systémy
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

** Dnes si ukážeme, že design tištěného obvodu zvládne i zelenáč ** Díky editoru EasyEDA si vystačíte s webovým prohlížečem ** Hotovou desku vyrobí hongkongský JLCPCB

Jakub Čížek
BastleníDIYPojďme programovat elektroniku
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

QR kódy jsou skvělý pomocník, ale i zlý pán. Tohle jsou nejčastější podvody, které vás mohou připravit o peníze

** Čtvercový grafický kód usnadňuje život už mnoho let ** S rostoucí oblibou a využitím přibývá i podvodů ** Nejčastěji jsou podvody zaměřeny na podstrčení falešného kódu

Martin Miksa
PodvodQR kódBezpečnost