Jízda na červenou s bezkuličkovou myší Dexxa

Tak se nám doslova roztrhl pytel optických myší. A každá nová se snaží svého konkurenta přebít cenou. Dalším cenovým trumfem je tedy myš Dexxa ve stříbrošedém (jak jinak) kožíšku. Dexxa je přitom jakousi levnější stájí Logitechu.
Tento článek vyšel v časopise Computer 21/00 dne 9. listopadu

Marek Šalanda: Tak se nám doslova roztrhl pytel optických myší. A každá nová se snaží svého konkurenta přebít cenou. Technologie je stejná, jen provedení se liší – najednou ale všichni mají pocit, že by měly být myši menší a tvarem co nejjednodušší. Dalším cenovým trumfem je tedy myš Dexxa ve stříbrošedém (jak jinak) kožíšku. Dexxa je přitom jakousi levnější stájí Logitechu.

Slušivý oblek

Myš Dexxa má vyladěný vzhled, který se přibližuje optické myši od Microsoftu. Srovnání je na místě, protože všechny myši tohoto druhu se opravdu jakoby snaží přiblížit kvalitě svého dražšího kolegy. Dexxa má také čtyři tlačítka a kuličku uprostřed. Doplňující tlačítka jsou každé na jednom boku. To může být někdy i výhodou, jindy vám ale bude vadit, že si ruka moc neodpočine, a při pohybu doleva občas pravé boční tlačítko stisknete.

I když myš nemá příliš ergonomický tvar, přece jen sedne do ruky, pro tu moji bych potřeboval ještě trochu protažení dozadu. Pokud ale otočíte Dexxu na záda, abyste odhalili vady senzoru, uznáte, že tady výrobce nic nepodcenil. Klíčovou dírkou uvidíte senzor a malé zrcadlové plošky pro jeho lepší „orientaci“. Optické snímání je opravdu kvalitní a myš se lépe orientovala i na povrchu, který jiným dělal větší potíže. Vše je uzavřeno a dovnitř se tak žádný prach nedostane. Svoji podložku tedy můžete s klidem odhodit.

Nejen šaty dělají myš

Čtyři, resp. pět tlačítek už dává prostor pro fantazii při přípravě softwaru, který by měl využití myši ještě rozšířit. Díky tomu přidávanému k Dexxe si můžete vybrat mezi více než dvaceti funkcemi pro boční tlačítka a pro kuličku uprostřed. Klasická tlačítka nastavit nejde. I tak se jedná o zajímavé rozšíření, jemuž však chybí propracovanost, s jakou připravuje podobné ovladače přímo Logitech.

Nemám rád podložky pod myši – už jenom proto, že mám raději svůj dřevěný stůl. A tak jsem optickým myším zcela propadl. Pokud jste propadli i vy, pak jsem vám právě nasadil brouka do hlavy. Myš Dexxa je totiž i přes drobné výtky nejlevnější na trhu a nabízí víc než někteří její dražší konkurenti. Možná bychom už teď mohli založit malý hřbitov všem podložkám – pokud to s cenou optických myší půjde takhle dál, brzy založíme ještě muzeum kuliček.

optická myš Dexxa
Zdroj: Actebis, Praha
Telefon: (02) 33 09 11 11
Záruka: 2 roky
Cena: 1 120 Kč vč. DPH
Parametry: 2 tlačítka, programovatelná 2 boční tlačítka a kolečko, připojení PS/2, optické snímání pohybu, ovladače pro Windows 9x/NT/2000

Právě vyšlo
nové číslo
časopisu Computer.
Diskuze (16) Další článek: Vitalinea pro oči - recenze 22" a 17" monitorů Belinea

Témata článku: Windows, Myši, Dřevěný stůl, Dex, Mys, Jízda, Boční tlačítko, Červen, Červ


Určitě si přečtěte

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

Podívejte se, co dokáže vyrobit jedna z nejexotičtějších 3D tiskáren v Česku

** Na jaře tiskla unikátní české respirátory ** Používá ji třeba Škoda Auto, a.s. ** Zajeli jsme se podívat do pražského showroomu 3Dees

Jakub Čížek | 12

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 42


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk