Již tisíc certifikovaných microsoftích profesionálů

Microsoft oznámil, že od zavedení vzdělávacího programu Microsoft Certified Professional (MCP) získalo tento titul u nás již skoro tisíc uživatelů.
Microsoft oznámil, že od zavedení vzdělávacího programu Microsoft Certified Professional (MCP) získalo tento titul u nás již skoro tisíc uživatelů. Program MCP se postupně vyvíjí, ale právě v této době se objevilo několik novinek, svým významem i rozsahem překračující to, co bylo zavedeno v programu v předchozích letech. Důležitou novinkou, která snižuje finanční i mentální bariéru pro zájemce o získání titulu, je lokalizace materiálů pro program MCP (tzv. Self-Paced Training Kits), kterou provádí Computer Press: ty jsou nyní v češtině a dostupné za podstatně nižší cenu než v originále. Další významnou novinkou je umožnění prvních certifikačních zkoušek v českém jazyce (zkoušky na MCP jsou velmi přísné, nejedná se vůbec o nějaké finální razítko získané po absolvování kurzu – dohlíží na ně externí firma). Poslední novinkou je bezplatné členství držitelů titulu MCP ve vývojářské komunitě Microsoft Developer Network (MSDN), v jeho online verzi.

Rozšiřují se i výhody TechNetu a Beta Evaluation pro držitele titulů MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer), MCDBA (Microsoft Certified Database Administrator) a MCSD (Microsoft Certified Solution Developer); ti obdrží TechNet Plus, což je rozšířená úroveň předplatného TechNet na CD-ROM. TechNet Plus se zaměřuje nejen na současné produkty (opravné balíčky, Knowledge Base atd.), ale i na betaverze produktů pro účely testování.

Živě komentuje: definování a důsledné lpění na těchto certifikačních programech se Microsoftu bohatě vyplatilo. Ač pro pár lidí jde o to „mít titul a odznáček“, pro většinu to je už dnes skutečně důkaz určité kvalifikace, která je pracně získatelná a s kterou stojí za to se chlubit (již z tohoto důvodu). Microsoft si takto za pomoci spíš menších investic získává velice silnou a vlivnou komunitu, která počíná od školicích středisek a končí u programátorů a administrátorů.

Důležité je i stále intenzivnější poskytování betaverzí. Microsoftu se jednak podařilo vytvářet betaverze, které jsou funkční (údajně prý celý americký Microsoft přejde zhruba od května na standardní nasazení Windows 2000 v celé své organizaci – a to je tento systém ještě půl roku před uvedením na trhu!), a do kterých se spíš dodělávají nové funkce, než aby šlo o „staveniště“, které se pak naráz dokončí. Poskytováním betaverzí si Microsoft vlastně získává „umělý náskok“, neboť už dnes přesvědčí uživatele o kvalitě a vlastnostech produktu, který se ovšem bude prodávat až za půl roku – uživatel však počká a nepořídí si do té doby produkt konkurenční.

Váš názor Další článek: Jak na stromy v 3D Studiu MAX a VIZ

Témata článku: Microsoft, Windows, Zavedení předplatného, Profesionál, Tisíc, Developer, Razítka, Důležitá novinka, Self, Network Solutions, Odznáček, Určitý důkaz


Určitě si přečtěte

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

Epic chce rozbít monopol Play Storu a App Storu. Nastražil trik s hrou Fortnite a žaluje Google i Apple

** Apple a Google odstranili z obchodů s aplikacemi hru Fortnite ** Její vývojáři nejprve přichystali parodické video ** V žalobách viní obě firmy z monopolního chování

Karel Kilián | 134

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

Porovnání deseti cloudových disků: kam a za kolik uložit 100 GB, 1 TB a 10 TB dat?

** Zjistili jsme, kam do cloudu nejvýhodněji uložíte data ** Vytvořili jsme žebříček cen deseti cloudových úložišť ** Ceny se liší - často i velice výrazně!

Karel Kilián | 102

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

Google mapy, Seznam mapy, Apple mapy... Velké srovnání šesti internetových map. Kdo to dělá nejlépe?

** Která klasická webová mapa se vám líbí nejvíce? ** Srovnali jsme šest velkých služeb v několika situacích ** Hlasujte v anketě

Jakub Čížek | 78

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

Velký test televizorů v Computeru: i levnější značky překvapily kvalitou obrazu

** Jak funguje biometrické zabezpečení ve Windows ** Nejlepší správci hesel ** Létáme v Microsoft Flight Simulator

Časopis Computer | 5


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 8 000 Kč

Test bezdrátových headsetů

Linux i pro začátečníky

Jak surfovat anonymně